captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ukraina kenčia nuo savo didvyrių

Nors Lvove įvykę sprogdinimai gali būti siejami su siejami su Užkarpatėje savaitgalį įvykusiu susišaudymu tarp „Dešiniojo sektoriaus“ ir vidaus reikalų ministerijos specialiųjų pajėgų, tačiau, pasak LRT užsienio naujienų redaktorės Jolantos Paškevičiūtės, problema slypi kur kas giliau.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Nors Lvove įvykę sprogdinimai gali būti siejami su Užkarpatėje savaitgalį įvykusiu susišaudymu tarp „Dešiniojo sektoriaus“ ir Vidaus reikalų ministerijos specialiųjų pajėgų, tačiau, pasak LRT užsienio naujienų redaktorės Jolantos Paškevičiūtės, problema slypi kur kas giliau.

„Ukrainoje labai daug ginkluotų žmonių ir grupuočių po Maidano įvykių save laiko didvyriais, tad tokių šių susišaudymų buvo galima tikėtis. Pavyzdžiui, „Dešinysis sektorius“ suvaidino ypač svarbų vaidmenį Maidane nuverčiant Viktoro Janukovyčiaus režimą ir pasiaukojamai kovoja Rytų Ukrainoje. Tačiau daugybė šių vyrų tapo banditais ir dabar yra panaudojami kaip kitų jėgų įrankis“, – padėtį analizavo J. Paškevičiūtė.

Su sprogimu siejamas susišaudymas savaitgalį galėjo būti išprovokuotas kontrabandos zonų nepasidalinančių oligarchų. Manoma, kad vieni iš jų pasitelkė „Dešiniojo sektoriaus“ karius.

Užkarpatė yra ypač pagarsėjusi kontrabandos mastais, mat regionas ribojasi net su Europos Sąjungos šalimis – Lenkija, Rumunija, Slovakija, Vengrija.

Reaguodamas į padėtį, Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas nurodė atleisti visus pasienio pareigūnus ir juos pakeisti pareigūnais iš kitų regionų. Panašios praktikos greičiausiai bus imtasi visoje šalyje.

Tiesa, yra ir kitas įvykių variantas – ginkluotus dalinius pasitelkė Rusijos specialiosios tarnybos, kurios nori destabilizuoti padėtį ir Vakarų Ukrainoje.

Visą reportažą žiūrėkite LRT Televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...