Pasaulyje

2013.01.24 09:07

D. Cameronas žada iki 2017-ųjų surengti referendumą dėl Britanijos narystės ES

LRT.lt2013.01.24 09:07

Britanijos premjeras Davidas Cameronas trečiadienį pažadėjo iki 2017 metų surengti referendumą, kuriame britai galės išreikšti savo nuomonę, ar šalis turėtų likti Europos Sąjungoje, ar iš jos pasitraukti, jei tik jo vadovaujama partija laimės kitus rinkimus. 

Britanijos premjeras Davidas Cameronas trečiadienį pažadėjo iki 2017 metų surengti referendumą, kuriame britai galės išreikšti savo nuomonę, ar šalis turėtų likti Europos Sąjungoje, ar iš jos pasitraukti, jei tik jo vadovaujama partija laimės kitus rinkimus.

Ilgai lauktoje kalboje D. Cameronas teigė norinti persiderėti dėl Britanijos narystės ES sąlygų. „Kai bus pasiektas susitarimas, Britanijos žmonėms surengsime referendumą su labai paprastu pasirinkimu – pasiliekame ar išeiname“, – sakė jis.

Naujų Britanijos santykių su ES centre turi būti bendroji rinka, pažymėjo premjeras. Jis įspėjo, kad jei ES nesugebės įvykdyti reformų, kurių jis nori, Britanija gali „išdreifuoti“ iš 27 šalių narių bloko.

Kalbėdamas apie euro zonos ir Europos konkurencingumo problemas, D. Cameronas teigė: „Jei nespręsime šių iššūkių, kyla pavojus, kad Europa ištiks nesėkmė, o britai nudreifuos išėjimo link.“ 

D. Cameronas pažadėjo referendumą surengti 2015–2017 metais. Tai reiškia, kad jis vyktų tik tuo atveju, jei po kitų rinkimų D. Camerono konservatorių partija liktų valdžioje. Rinkimai šalyje turi vykti vėliausiai iki 2015 metų.

L. Fabius: kai priklausai futbolo klubui, negali žaisti regbio

Reaguodamas į D. Camerono kalbą, Prancūzijos užsienio reikalų ministras planus surengti referendumą pavadino pavojingais.

„Kyla grėsmė, kad tai bus pavojinga pačiai Britanijai, nes Britanijos buvimas už Europos ribų būtų sudėtingas“, – radijo stočiai „France Info“ teigė ministras Laurentas Fabius.

Prancūzija nori, kad Britanija ES vaidintų teigiamą vaidmenį, tačiau negali sutikti su tuo, kad valstybėms narėms leidžiama pasirinkti, kokių politikos krypčių laikytis, o kurių – ne, teigė L. Fabius, komentuodamas D. Camerono pareiškimą, kad jis sieks persiderėti Britanijos narystės ES sąlygas.

„Negalime turėti Europos a la carte. Įsivaizduokite, kad ES yra futbolo klubas. Kai prisijungi, esi šiame klube ir tuomet negali sakyti, kad nori žaisti regbį“, – kalbėjo L. Fabius.

Leisdamas suprasti, kad Prancūzija priešintųsi D. Camerono planams kurti naujus, vien prekyba besiremiančius santykius su ES, L. Fabius pažymėjo, kad pasitraukimas iš bloko smogtų investicijoms Britanijoje.

„Neseniai buvau susitikęs su Britanijos verslininkais ir jiems pasakiau: klausykite, jei Britanija nuspręs palikti Europą, mes jums patiesime raudoną kilimą“, – kalbėjo Prancūzijos ministras.

D. Cameronas praėjusiais metais supykdė Prancūzijos vadovus, pareikšdamas, kad paties raudoną kilimą verslininkams, persikeliantiems į Londoną, kad išvengtų didelių turto mokesčių Prancūzijoje. 

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius