captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija per pratybas šaudys raketas su branduolinėmis galvutėmis

Liepos pabaigoje Rusijos Pietų karinės apygardos kariai dalyvaus didelėse pratybose, kuriose bus naudojamasi itin pavojingais ginklais. Apygardos vadovybė pirmadienį paskelbė, kad per pratybas bus šaudoma artimojo nuotolio raketomis su branduolinėmis galvutėmis „Iskander-M“, rašo Tvn24.pl.

„Iskander“, Reuters/Scanpix nuotr.
„Iskander“, Reuters/Scanpix nuotr.

Liepos pabaigoje Rusijos Pietų karinės apardos kariai dalyvaus didelėse pratybose, kuriose bus naudojamasi itin pavojingais ginklais. Apygardos vadovybė pirmadienį paskelbė, kad per pratybas bus šaudoma artimojo nuotolio raketomis su branduolinėmis galvutėmis „Iskander-M“, rašo Tvn24.pl.

Krasnodaro krašte, Pietų karinėje apygardoje tarnaujantys kariai jau pradėjo ruoštis pratyboms, kurių metu bus leidžiamos užtaisytos raketos „Iskander-M“yg. Taip tvirtina šios apygardos vadovybė.

Pratybos vyks Astrachanės regione, Kapustin Jar poligone.

„Iskander-M“ yra raketinės sistemos, galinčios pataikyti į taikinius už 500 km. Jos montuojamos ant mobilių automobilinių platformų. Pagal NATO sistemą „Iskander“ yra identifikuojami kaip „SS-26 Stone“.

Rusijos kariuomenė savo arsenale šias raketas turi nuo 2007 metų ir jos yra vadinamos vienu grėsmingiausių ginklų. Šios raketos skrieja 7 tūkst. km/h greičiu ir pasiekia tolimiausius tikslus per keliolika minučių.

Šios raketos gali pernešti įprastines galvutes, sveriančias iki 800 kg. Tai nėra daug, tačiau raketų užtaisai gali būti ir dar mažesni, nes šie ginklai itin taiklūs. Remiantys Rusijos kariuomenės pateikiamais duomenimis, „Iskander-M“ sistemos raketos gali pataikyti į už kelių šimtų kilometrų esantį vos 5–7 metrų dydžio taikinį.

„Iskander“ raketos gali pernešti ir termobranduolines kelių šimtų kilotonų galios galvutes, o to užtektų sunaikinti, tarkim, Varšuvos centrą.

Rusai turi dviejų tipų šių raketų ir tvirtina, kad pirmosios iš jų sugeba skrisdamos suklaidinti radarus. Antrojo tipo raketos skrenda žemai, tad irgi jas labai sunku užfiksuoti ir sunaikinti.

Vienintelis karinis konfliktas, kuriame iki šiol panaudotos „Iskander“ sistemos, greičiausiai buvo Rusijos karas su Gruzija 2008 metais. Oficialiai rusai tai neigė, bet ekspertai mano kitaip – esą konfliktas su pietine kaimyne tapo naujų raketų „testu“.

Pagal turimą informaciją, būtent sistema „Iskander“ buvo pasinaudota suduodant smūgį gruzinų šarvuočių batalionui, kai sunaikinti 28 tankai. 

Raketų sistemos „Iskander-M“ nuolat yra dislokuojamos Kaliningrado srityje, iš kur gali pasiekti ir Lietuvą, ir visą Lenkiją. Pavasarį Rusija nusprendė, kad raketos čia liks iki 2018 metų pabaigos.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...