captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tailandas uždarė savo ambasadą Ankaroje

Tailando ambasada Turkijos sostinėje Ankaroje uždaryta neribotam laikui, praneša „Yahoo News“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Tailando ambasada Turkijos sostinėje Ankaroje uždaryta neribotam laikui, praneša „Yahoo News“.

Be to, laikinai nutraukė darbą Tailando konsulatas Stambule. To priežastis – naktį į ketvirtadienį įvykęs incidentas, kai uigūrų diasporos Turkijoje nariai užpuolė konsulatą. Akmenimis ir lazdomis apsiginklavę užpuolikai išdaužė langus ir įsiveržė į pastatą. Jie mėtė konsulato darbuotojų asmeninius daiktus ir šūkaliojo kaltinimus Tailando vyriausybės adresu. Per incidentą niekas nenukentėjo.

Užpuolikų pasipiktinimą sukėlė Tailando valdžios sprendimas deportuoti į Kiniją 97 pabėgėlius uigūrus, nelegaliai patekusius į šalį. Jie buvo sulaikyti 2014 metų kovą, kai Tailando policija ir migracijos tarnybos per specialią operaciją šalies pietuose aptiko plantaciją, kurioje kaip vergai dirbo apie 400 uigūrų.

Žmogaus teisių gynėjai nerimauja dėl Bankoko sprendimo, kadangi Kinijos valdžia persekioja uigūrus. Deportuotieji gali neišvengti žiauraus elgesio ir netgi kankinimų.

Dauguma uigūrų išpažįsta islamą, jie beveik visi gyvena KLR Sindziango uigūrų autonominiame rajone. Ten aktyviai veikia uigūrų separatistų pogrindis. Turkijos teritorijoje gyvena apie 60 tūkstančių uigūrų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close