Pasaulyje

2013.01.22 09:08

B. Obamos inauguracijos iškilmės baigėsi jo šokiu su žmona Michelle

ELTA2013.01.22 09:08

Šokiu su savo žmona Michelle JAV prezidentas Barackas Obama užbaigė iškilmes, skirtas jo antrosios kadencijos pradžiai. Kongreso pokylių salėje Vašingtone kilo džiaugsmo banga, kai pirmoji JAV pora pasirodė ant parketo.

Šokiu su savo žmona Michelle JAV prezidentas Barackas Obama užbaigė iškilmes, skirtas jo antrosios kadencijos pradžiai. Kongreso pokylių salėje Vašingtone kilo džiaugsmo banga, kai pirmoji JAV pora pasirodė ant parketo.

Michelle vilkėjo raudoną balinę suknelę be rankovių su iškirpte nugaroje. Prezidentas buvo pasipuošęs smokingu ir balta „varlyte“.

Jennifer Hudson dainuojant „I'm loving you forever“, B. Obama dar labiau prispaudė žmoną prie savęs. Pora švytėjo ir akivaizdžiai suvokė, kad visi žvelgia tik į ją.

Prieš tai B. Obama, stebint tūkstančiams žmonių, prie Kapitolijaus pakartojo savo priesaiką, kurią oficialiai davė sekmadienį. Savo inauguracinėje kalboje jis įspėjo, kad šalis tik kartu gali įveikti didelius iššūkius. B. Obama neslėpė, kad žmonių ateinančiais metais laukia sunkūs uždaviniai. Ekonomika turi atsigauti, o socialinis saugumas - pagerėti. Prezidentas ragino vykdyti imigracijos reformą, gerinti švietimo sistemą ir kovoti su klimato šilimu. „Daugiau nei kada nors anksčiau mes turime kartu daryti šiuos dalykus – kaip šalis ir tauta. Mes negalime delsti“, – kalbėjo jis.

B. Obama ragino suteikti žmonėms JAV lygius šansus. „Mūsų kelionė nebus baigta, kol su mūsų homoseksualiais broliais ir seserimis teisiškai nebus elgiamasi taip, kaip su kitais, – sakė jis. – Mūsų kelionė nebus baigta, kol nerasime kelio, kaip priimti iniciatyvius ir vilties ieškančius imigrantus“. Prezidentas pakartojo savo raginimą siekti socialinio teisingumo. JAV nebus sėkmingos, „jei vis mažiau žmonių gyvens geriau ir vis daugiau sunkiai versis“.

Kalbėdamas apie užsienio politiką, B. Obama paskelbė bendradarbiausiantis su kitomis šalimis. „Amerika liks stiprių aljansų kiekviename pasaulio kampe inkaru“, – sakė jis

Žmonių minia, susirinkusi prie Kapitolijaus, džiūgavo ir mojo JAV vėliavėlėmis. Saugumu rūpinosi apie 30 000 policininkų.

Po kalbos prezidentas su žmona dalyvavo inauguracijos parade. Pradžioje jie važiavo šarvuotų limuzinu, tačiau vėliau kelioms minutėms išlipo iš automobilio. Saugomi slaptosios tarnybos agentų, jie ėjo Pensilvanijos aveniu ir mojo miniai.

Remiantis konstitucija, JAV prezidento kadencija prasideda sausio 20 dieną, 12.00 val. Kadangi ši data šiais metais išpuolė sekmadienį, ceremonija prie Kapitolijaus buvo nukelta į pirmadienį. Sekmadienį B. Obama prisiekė Baltuosiuose rūmuose, o pirmadienį priesaiką pakartojo. Ceremonijos pabaigoje muzikos žvaigždė Beyonce sugiedojo nacionalinį himną.