captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija imasi M. Chodorkovskio

Rusijos Federacijos tyrimų komitetas atnaujino tyrimą dėl Neftejugansko mero nužudymo, skelbia meduza.io.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Rusijos Federacijos tyrimų komitetas atnaujino tyrimą dėl Neftejugansko mero nužudymo, skelbia meduza.io.

„Remiantis Rusijos tyrimų komitetą pasiekusia operatyvine informacija, šio nužudymo ir kitų itin sunkių nusikaltimų užsakovas galėjo būti buvęs „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis“, – teigiama Rusijos tyrimų komiteto pranešime.

Anot Rusijos tyrimų komiteto atstovo Vladimiro Markino, tai, kad M. Chodorkovskio nėra Rusijoje, „nesutrukdys atlikti visų būtinų tyrimo veiksmų“.

„Atliekant tyrimą dėl šios baudžiamosios bylos, bus atlikti visi reikiami tyrimo veiksmai, siekiant surasti asmenis, susijusius su šiuo nusikaltimu, įskaitant ir liudininkų bei įtariamųjų, tarp kurių greičiausiai bus ir Michailas Chodorkovskis, apklausas“, – pareiškė V. Markinas.

Vladimiras Petuchovas buvo nušautas 1998 metų birželio 26 dieną. V. Petuchovas tvirtino, kad „Jukos“ nemoka mokesčių į vietos biudžetą, ir netgi dėl to buvo surengęs bado streiką.

Meras buvo nužudytas M. Chodorkovskio gimtadienio dieną.

2005 metais dėl Neftejugansko mero nužudymo organizavimo buvo apkaltintas „Jukos“ saugumo tarnybos darbuotojas Aleksejus Pičiuginas.

Remiantis tyrėjų versija, jis vykdė „Jukos“ viceprezidento Leonido Nevzlino nurodymą.

A. Pičiuginas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos – jis pripažintas kaltu dėl net kelių nužudymų organizavimo, įskaitant ir V. Petuchovo.

Tokia pati bausmė skirta ir L. Nevzlinui, tik teismo procese jis nedalyvavo.

2009 metais Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas V. Petuchovo nužudymą susiejo su „Jukos“ mokesčių klausimu. „Jukos“ atstovai kaltinimus dėl ryšių su žmogžudyste visada neigė.

Advokatas: tai – pramanai

M. Chodorkovskio advokatas Vadimas Kliuvgantas pareiškė, kad tariami jo kliento ryšiai su minėtuoju nusikaltimu tėra „pramanai“, skelbia „RIA Novosti“.

„Tyrimų komiteto pramanų aš nekomentuoju“, – pareiškė V. Kliuvgantas.

Advokatas taip pat atsisakė komentuoti ir informaciją dėl galimos buvusio „Jukos“ vadovo apklausos dėl V. Petuchovo nužudymo.

„Tyrimų komitetas gali daryti, ką nori“, – pareiškė M. Chodorkovskio advokatas.

M. Chodorkovskio atstovė spaudai Olga Pispanen radijo stočiai „Govorit Moskva“ pareiškė žinanti apie pasklidusią informaciją, tačiau kol kas negali nieko pasakyti, nes dar analizuoja Rusijos tyrimų komiteto pareiškimą.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...