captcha

Jūsų klausimas priimtas

Izraelio karinės jūrų pajėgos užėmė Gazos Ruožo blokadą mėginusį pralaužti laivą

Izraelio karinių jūrų pajėgų kariai užėmė aktyvistų laivą, mėginusį pralaužti Gazos Ruožo blokadą, o pirmadienį paryčiais jis buvo lydimas į vieną Izraelio uostą, pranešė kariškiai ir pridūrė, kad jėga nebuvo panaudota.
Protestuotojai prieš Gazos Ruožo jūrinę blokadą. TT News Agency/Scanpix nuotr.
Protestuotojai prieš Gazos Ruožo jūrinę blokadą. TT News Agency/Scanpix nuotr.

Izraelio karinių jūrų pajėgų kariai užėmė aktyvistų laivą, mėginusį pralaužti Gazos Ruožo blokadą, o pirmadienį paryčiais jis buvo lydimas į vieną Izraelio uostą, pranešė kariškiai ir pridūrė, kad jėga nebuvo panaudota.

Palestiniečius palaikančių aktyvistų keturių laivų flotilė mėgino pasiekti Gazos Ruožą ir atkreipti pasaulio dėmesį į Izraelio vykdomą tos teritorijos blokadą. Panašus mėginimas prieš penkerius metus išprovokavo žmonių gyvybių nusinešusį žydų valstybės komandosų reidą.

Kaip pranešama, trys laivai pasuko atgal, o ketvirtajame, „Marianne of Gothenburg“, išsilaipino Izraelio karinių jūrų pajėgų nariai. Šis laivas buvo nukreiptas į vieną Izraelio uostą.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu gyrė šią operaciją, tvirtindamas, kad jo vyriausybė turi teisę imtis veiksmų prieš palestiniečių islamistų judėjimą „Hamas“, kontroliuojantį Gazos Ruožą.

„Vadovaudamosi tarptautiniais įstatymais, Izraelio karinės jūrų pajėgos kelis kartus patarė tam laivui pakeisti kursą, – sakoma kariškių pranešime. – Kai jie atsisakė tai padaryti, Karinės jūrų pajėgos aplankė ir apieškojo laivą tarptautiniuose vandenyse, siekdamos užkirsti kelią jų ketinimui pralaužti Gazos Ruožo jūrinę blokadą.“

„Pajėgos pranešė, kad neprireikė panaudoti jėgos ir kad procesas vyko ramiai, – pridūrė kariškiai. – Tas laivas dabar lydimas į Ašdodo uostą, kur turėtų atplaukti po 12–24 valandų.“

Viena kariuomenės atstovė patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad tas laivas yra su Švedijos vėliava plaukiojantis „Marianne of Gothenburg“, priklausantis vadinamajai III Laisvės flotilei.

Tarp tais keturiais laivais plaukusių žmonių buvo izraelietis įstatymų leidėjas arabas Baselis Ghattas, buvęs Tuniso prezidentas Moncefas Marzouki ir bent vienas Europos Parlamento narys. Trys kiti laivai pakeitė kursą ir dabar „grįžta į uostus, iš kurių išplaukė“, sakoma organizacijos „Kanados laivas į Gazą“ pranešime, kurį aktyvistai paskelbė dar prieš Izraelio kariškiams užimant „Marianne“.

„Dar kartą raginame Izraelio vyriausybę pagaliau atšaukti Gazos Ruožo blokadą, – rašoma pranešime. – Mūsų tikslas išlieka (pažadinti) žmonijos sąžinę.“

Tačiau B. Netanyahu neigė organizatorių tikslus.

„Ši flotilė – ne kas kita, tik veidmainystės ir melo demonstracija, kuri tik padeda teroristinei organizacijai „Hamas“ ir ignoruoja baisumus mūsų regione, – rašoma jo pranešime. – Uždraudimas patekti jūros keliu buvo atliktas pagal tarptautinius įstatymus ir netgi sulaukė Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus komiteto palaikymo“.

Izraelio gynybos ministras Moshe Yaalonas sakė, kad ta flotilė „nebuvo humanitarinė ir nesiekė niekam padėti“, tikindamas, kad „dalyviai siekė tęsti kampaniją delegitimizuoti Izraelį“.

Izraelis paskelbė Gazos Ruožo blokadą 2006 metais, kai „Hamas“ pagrobė vieną žydų valstybės karį, o dar po metų sugriežtino tas priemones, kai islamistų judėjimas įtvirtino savo kontrolę anklave.

Kelios flotilės buvo pasiekusios Gazos Ruožą iki 2010 metų gegužės, kai Izraelio specialiosios pajėgos surengė reidą prieš šešių laivų grupę ir nužudė 10 turkų aktyvistų laive „Mavi Marmara“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...