captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Islamo valstybė“ Kobanėje nužudė per pusantro šimto civilių, atgauta miesto kontrolė

Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacija (SOHR) pranešė, kad radikalaus judėjimo „Islamo valstybės“ (IS) kovotojai per atakas Sirijos Kobanės mieste ir netoliese esančiame kaime nužudė 164 civilius. Sirijoje tai jau antros tokio masto žudynės, kurias įvykdė islamistai, skelbia „Reuters“.
Sipa USA/Scanpix nuotr.
Sipa USA/Scanpix nuotr.

Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacija (SOHR) pranešė, kad radikalaus judėjimo „Islamo valstybės“ (IS) kovotojai per atakas Sirijos Kobanės mieste ir netoliese esančiame kaime nužudė 164 civilius. Sirijoje tai jau antros tokio masto žudynės, kurias įvykdė islamistai, skelbia „Reuters“.


Organizacija pridūrė, kad tai buvo vienas „baisiausių žiaurumų“, kada nors įvykdytų šios grupuotės.

IS įžengė į Kobanę, esančią Turkijos pasienyje, ketvirtadienį. SOHR vadovas Rami Abdulrahmanas nurodė, kad mūšiai mieste, kuris dar vadinamas Ain Al Arabu, tęsėsi tarp džihadistų ir Kurdų liaudies gynybos dalinių (YPG).

Paskutinį kartą tokio masto žudynės buvo įvykdytos pernai, kai islamistai Sirijos rytuose nužudė šimtus vienos sunitų genties narių.

Žudynės, kurios daugiausiai vyko pačioje Kobanėje, dar vadinamoje Ain al Arabu, daugelio laikomos džihadistų kerštu už kelis pralaimėjimus, patirtus pastarosiomis savaitėmis per susirėmimus su kurdų sukarintomis pajėgomis.

Apie 120 civilių žuvo per visą parą trukusį „Islamo valstybės“ kovotojų siautėjimą Kobanėje, dar 26 buvo įvykdytos egzekucijos gretimame kaime, nurodė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR). Kulkomis suvarpyti 18 žmonių, tarp jų buvo vaikų, lavonai buvo rasti penktadienį Kobanės gatvėse, informavo SOHR, pridūrusi, kad tos aukos buvo nušautos „iš arti“.

„Vieno vaiko kūne matyti penkių kulkų žymės“, – rašoma organizacijos pranešime.

„Džihadistai šaudė į viską, kas juda“

Puolimas, per kurį taip pat žuvo 42 „Islamo valstybės“ kovotojai ir 10 kurdų, prasidėjo ketvirtadienį, kai trys mirtininkai detonavo sprogmenų prikrautus automobilius Kobanės, tapusios kurdų pasipriešinimo simboliu, prieigose.

Tarp žuvusių civilių, kurių palaikų buvo rasti namuose ir gatvėse, buvo ir moterų, nurodė SOHR.

„Pasak medicinos šaltinių ir Kobanės gyventojų, 120 civilių žuvo per egzekucijas jų namuose arba nuo grupuotės raketų ir snaiperių“, – SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas sakė naujienų agentūrai AFP.

„Kai džihadistai įžengė į miestą, jie užėmė pozicijas pastatuose prie pietrytinių ir pietvakarinių įvažiavimų, šaudydami į viską, kas juda“, – pridūrė jis.

Kurdų žurnalistas Mostafa Ali teigė, kad ši džihadistų operacija neturėjo jokių karinių tikslų.

„Jie nenorėjo užimti miesto. Jie tiesiog atėjo nužudyti kiek įmanoma daugiau civilių šlykščiausiais įmanomas būdais“, – jis sakė AFP.

Kurdų aktyvistas Arinas Shekhmosas pridūrė: „Ketvirtadienį kiekviena šeima Kobanėje neteko bent vieno nario.“

Džihadistai įžengė į Kobanę ketvirtadienį paryčiais, apsimetę Kurdų liaudies apsaugos dalinių (YPG) kovotojais, aiškino M. Ali.  Jie užėmė pozicijas pastatuose pietinėje miesto dalyje ir naudojo civilius kaip „gyvuosius taikinius“, pasakojo žurnalistas.

„Mažiausiai 70 civilių iš kelių rajonų paimti „Islamo valstybės“ įkaitais, – pridūrė M.Ali. – YPG pasiuntė pastiprinimą ir apsupo pastatus, bet padėtis sunki. YPG nenori, kad nukentėtų moterys ir vaikai“.

Atgauta Kobanės kontrolė

Daugiau kaip tūkstantis pabėgėlių penktadienį laukė prie Turkijos sienos Sirijos pusėje, juos akylai stebi turkų kariškai ir policija.

Kobanėje „Islamo valstybė“ patyrė vieną skaudžiausių pralaimėjimų, kai kurdų ginkluoti savanoriai, remiami JAV vadovaujamo aljanso aviacijos, sausį išvarė džihadistus po keturis mėnesius trukusių kautynių.

Kurdų kovotojai dar užėmė ir Tal Abjadą, kitą pasienio miestą toliau į rytus, perkirsdami džihadistų tiekimo maršrutą.

SOHR taip pat pranešė, kad kurdų kovotojai šeštadienį visai išvarė „Islamo valstybės“ grupuotę iš Kobanės, kurioje prieš dvi dienas džihadistai užėmė du miesto rajonus.

Kurdų aktyvistas Rudi Mohammadas Aminas sakė naujienų agentūrai AFP, kad „visa Kobanė vėl kontroliuojama YPG“ ir pridūrė, kad yra „nukautų ir sužeistų „Islamo valstybės“ kovotojų“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...