captcha

Jūsų klausimas priimtas

Per išpuolį Prancūzijos bendrovėje žmogui nukirsta galva

Prancūzijos gamykloje islamistai surengė kruviną ataką. AFP skelbia, kad vienas žmogus žuvo, dar bent vienas sužeistas.
Asociatyvi nuotr., AFP/Scanpix
Asociatyvi nuotr., AFP/Scanpix

Prancūzijos gamykloje islamistai surengė kruviną ataką. AFP skelbia, kad vienas žmogus žuvo, dar bent vienas sužeistas.

Išpuolio įmonėje „Air Products“ aplinkybės dar neaiškios, bet du Prancūzijos pareigūnai sakė, kad ataka Izero regione prasidėjo ryte, apie 10 val. 50 min. vietos (11 val. 50 min. Lietuvos) laiku, kai du automobiliu važiavę vyrai rėžėsi į gamyklos vartus ir įmonės teritorijoje esančius dujų balionus, sukeldami sprogimą. Vienas iš užpuolikų buvo suimtas, nurodė šaltiniai.

„Kaip rodo preliminarios tyrimo išvados, vienas ar keli asmenys įvažiavo į įmonę automobiliu. Tuomet driokstelėjo sprogimas“, – sakė vienas šaltinių.

„Netoli gamyklos buvo rastas žmogaus kūnas nupjautas galva, bet kol kas nežinome, ar kūnas buvo atvežtas į tą vietą, ar ne“, – nurodė šaltinis, pridūręs, kad „įvykio vietoje rasta vėliava su arabiškais rašmenimis“, kuri, kaip paaiškėjo, yra džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ vėliava.

Teroristų nukirsdintas žmogus buvo vietos verslininkas

Vyriškis, kurio galva buvo pamauta ant dujų įmonės vartų Prancūzijos rytuose, atpažintas kaip vietos verslininkas, sakė penktadienį vienas apie šio nusikaltimo tyrimus informuotas šaltinis.

Kol kas nenurodoma, ar minimas verslininkas buvo nužudytas per patį išpuolį, kai įtariamas islamistas automobiliu įsiveržė į „Air Products“ įmonę, esančią už 40 kilometrų nuo Liono. Anksčiau skelbta, kad galėjo sprogti keli įmonės dujų balionai.

Nukirsdintas asmuo buvo policijos sulaikyto įtariamojo viršininkas, pranešė vienas teisėsaugos pareigūnų.

Tiekimo tarnybos vadovo, tapusio auka, galva buvo prikalta prie amerikiečių firmos „Air Products“ įmonės Sen Kanten Falavjė mieste vartų. Ji išmarginta arabiškais užrašais. Šalia galvos buvo iškeltos dvi islamistų vėliavos.

Pasak pareigūnų, sulaikyta įtariamo užpuoliko žmona. Anksčiau policija areštavo jos vyrą, 35-erių Yassiną Salhi, bei dar vieną asmenį, kuris matytas įtartinai vairuojantis automobilį minėtos įmonės rajone, tačiau kol kas pastarasis nėra oficialiai siejamas su išpuoliu.

„Per šią ataką automobilis, kurį vairavo vienas asmuo, galbūt lydimas kito, rėžėsi dideliu greičiu į tą įmonę, kurioje buvo dujų balionų, – F. Hollande`as sakė per paskubomis surengtą spaudos konferenciją. – Neabejotina, kad buvo siekiama sukelti sprogimą. Tai buvo teroro ataka“.

Prancūzijos anteroristinių tyrimų prokuroras sakė, kad dėl pastarojo išpuolio buvo pradėtas tyrimas. Pasak jo, tą ataką įvykdė „teroristinė grupuotė“.

Įtariamasis šalies tarnyboms jau yra žinomas

Į incidento vietą atskubėjęs vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as sakė, kad suimtasis prieš devynerius metus buvo pakliuvęs į tyrėjų akiratį dėl radikalizacijos ir palaikė ryšius su salafitų judėjimu.

„2006 metais buvo atliekamas tyrimas dėl jo radikalizacijos, bet jis nebuvo atnaujintas 2008 metais. Teistumo jis neturi, – sakė B.Cazeneuve`as. – Šis asmuo turi ryšių su salafitų judėjimu, bet nebuvo identifikuotas kaip dalyvavęs teroristinio pobūdžio veikloje.“

Išpuolio taikiniu tapusi gamykla priklauso JAV chemijos pramonės grupei „Air Products“, kurios būstinė yra Alentauno mieste Pensilvanijos valstijoje.

Premjeras Manuelis Vallsas nurodė sustiprinti saugumo priemones visuose to regiono jautriuose objektuose.

Ši ataka buvo įvykdyta praėjus beveik šešiems mėnesiams po sausį surengtų 17 žmonių gyvybių nusinešusių islamistų išpuolių Paryžiuje ir jo apylinkėse, prasidėjusių nuo kruvinų šaudynių satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje.

Skelbiama, kad per išpuolį buvo sužeista ir daugiau žmonių. Apie jų būklę tikslios informacijos kol kas nėra. Skelbiama ir apie nelaimės vietoje girdėtus sprogimus.

Nedideliame, net šešių tūkstančių gyventojų neturinčiame Sen Kanten Falavjė miestelyje dabar ypač sustirpinta apsauga, o pareigūnai nuolat budi šiame regione.

Francois Hollande`as: tai – teroro ataka

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as penktadienį pareiškė, kad įtariamas islamistų išpuolis yra „teroro ataka“.

„Per šią ataką automobilis, kurį vairavo vienas asmuo, galbūt lydimas kito, rėžėsi dideliu greičiu į tą įmonę, kurioje buvo dujų balionų“, – F. Hollande`as sakė per paskubomis surengtą spaudos konferenciją.

„Neabejotina, kad buvo siekiama sukelti sprogimą. Tai buvo teroro ataka“, – žurnalistams sakė F. Hollande`as, kuris anksčiau nei planuota grįš iš Europos Sąjungos viršūnių susitikimo Briuselyje.

„Pirmuosius išpuolio vaizdus prezidentas pamatė per 24 valandas naujienas transliuojantį kanalą stovėdamas šalia Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, kuri buvo pastebimai sukrėsta“, – pasakojo pareigūnas.

Tai įvyko netrukus po to, kai abu lyderiai užbaigė trumpą susitikimą su Graikijos premjeru Alexiu Tsipru.

M. Vallsas: islamistų terorizmas vėl smogė Prancūzijai

Prancūzijos ministras pirmininkas taip pat pritarė, kad penktadienio išpuolis dujų įmonėje šalies pietryčiuose buvo „islamistų terorizmas“, paskelbė nutraukiąs vizitą Pietų Amerikoje ir išvykstąs namo spręsti krizės.

„Islamistų terorizmas vėl smogė Prancūzijai“, – sakė Manuelis Vallsas per spaudos konferenciją Kolumbijos sostinėje Bogotoje.

Dar jis pridūrė telefono ryšiu dalyvausiąs skubiai prezidento Francois Hollande`o sušauktame pasitarime, o tada skubėsiąs atgal į Prancūziją.

M. Vallsas užsiminė apie sausį Paryžiuje ir jo apylinkėse surengtus 17 žmonių gyvybių nusinešusių islamistų išpuolius, prasidėjusius nuo kruvino šaudymo satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje.

M.Vallsas šį įvykį vadino bauginančiu ir pažymėjo, kad tai „rodo, jog džihadistų grėsmė lieka labai didelė“.

Šaltinis www.15min.lt Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...