captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Stoltenbergas: padarysime viską, ko prireiks, kad apsaugotume sąjungininkus

NATO ženkliai prisidėjo prie Rytų Europos saugumo užtikrinimo, tačiau Aljansas toliau vertins visus sąjungininkų prašymus ir darys viską, kad juos apsaugotų, sako generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.
Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.

NATO ženkliai prisidėjo prie Rytų Europos saugumo užtikrinimo, tačiau Aljansas toliau vertins visus sąjungininkų prašymus ir darys viską, kad juos apsaugotų, sako generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Briuselyje spaudos konferencijoje jis pabrėžė, kad, įgyvendinant pernai Velso viršūnių susitikime priimtus sprendimus, NATO sustiprino oro policijos misiją Baltijos šalyse, Rytų Europoje auga pratybų skaičius, dislokuojamos rotacinės sąjungininkų pajėgos.

Šešiose Aljanso šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, atsiras NATO štabai, pabrėžė J. Stoltenbergas, atsakydamas į BNS klausimą, ar NATO svarsto Baltijos šalių kariuomenės vadų prašymą dislokuoti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje karinę brigadą.

„Pirmiausia, aš mačiau jūsų prašymą. Mes vertiname visus sąjungininkų prašymus ir pasiūlymus, – ketvirtadienį sakė NATO generalinis sekretorius. – Antra, kaip matėte, sąjungininkai jau padidino karinį buvimą Rytinėje Aljanso dalyje. Mes tęsime situacijos vertinimą ir padarysime viską, ko prireiks, kad apsaugotume savo sąjungininkus“.

Baltijos šalių kariuomenių vadai prieš keletą savaičių paprašė NATO nuolat dislokuoti karinę brigadą regione, pasiunčiant po batalioną į visas tris valstybes.

Brigados dydžio vienetą paprastai sudaro nuo 2 iki 3 tūkst. karių.

Ukrainoje gali atsinaujinti susirėmimai

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį perspėjo apie išliekantį pavojų, kad Ukrainoje atsinaujins didelio masto susirėmimai, ir ragino Rusiją nebeteikti palaikymo promaskvietiškiems separatistams.

Vasarį Minske su Prancūzijos ir Vokietijos pagalba sudarytos paliaubų sutarties iš esmės buvo laikomasi, bet pastarosiomis savaitėmis padaugėjo susirėmimų, galinčių sužlugdyti tą susitarimą, o konflikto aukų skaičius perkopė 6 500.

„Paliaubų pažeidimai tęsiasi. Išlieka rizika, kad atsinaujins smarkios kautynės, – pabrėžė J. Stoltenbergas. – Rusija toliau palaiko separatistus mokymais, ginkluote ir kariais; daug jos pajėgų laikoma prie sienos su Ukraina.“

„Geriausia taikos galimybė – visiškai įgyvendinti Minsko susitarimus. Raginu visas šalis tai daryti, o Rusijai tenka ypatinga atsakomybė šioje srityje“, – pridūrė jis.

Rusija neigia esanti tiesiogiai susijusi su jau 15 mėnesių vykstančiu konfliktu Ukrainoje.

J. Stoltenbergas kalbėjo per NATO ir Ukrainos tarybos, kurią Aljansas įkūrė pasibaigus Šaltajam karui koordinuoti savo ryšiams prie bloko neprisijungusiu Kijevu, susitikimo atidarymą.

Pasak jo, NATO toliau palaiko Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenumą bei nepripažįsta Rusijos įvykdytos „neteisėtos ir nelegitimios Krymo aneksijos“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...