captcha

Jūsų klausimas priimtas

Londone surengtas protestas prieš taupymą

Tūkstančiai protestuotojų susirinko Londono centre pareikšti nepritarimo naujosios konservatorių vyriausybės planams taupyti.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Tūkstančiai protestuotojų susirinko Londono centre pareikšti nepritarimo naujosios konservatorių vyriausybės planams taupyti. 

„Mažinkite karą, o ne socialinę gerovę“ – tokiais plakatais nešini keliasdešimt tūkstančių britų išėjo į Londono gatves. Tokiais šūkiais jie nori parodyti, kad nesutinka su naujai išrinktos Davido Camerono vyriausybės planais mažinti išlaidas socialinėms išmokoms.

Protestuotojai išsirikiavo prie Anglijos banko pastato pačiame Londono finansų centro viduryje, tuo norėdami parodyti, kad dėl didelio Jungtinės Karalystės biudžeto deficito kalti ne paprasti žmonės, o bankininkai.

Vėliau protestas persikėlė prie parlamento.

„Manau, neteisinga, kad skurdžiausi žmonės turi sumokėti už turtuolių klaidas. Tai paveiks pačius pažeidžiamiausius žmones: neįgaliuosius, turinčius protinę negalią, žmones, kuriems gyvenime tiesiog nesiseka. Galbūt gyvenime jiems nepasisekė, nes neturėjo geros pradžios. Ir dabar jie bus priversti kentėti dėl kelių turtuolių klaidų“, – sakė protestuotojas Aaronas Davisas.

Naujoji konservatorių vyriausybė, ketindama mažinti biudžeto išlaidas, tikisi sumažinti didelį Jungtinės Karalystės deficitą.

Kiek žmonių dalyvauja protestuose neaišku, skaičiuojama, kad iš viso gali būti apie 80 tūkstančių. Tarp jų – garsūs visuomenės veikėjai bei opozicijos atstovai. Paskutinis toks protestas Londone vyko pernai spalį, tada žmonės reikalavo didesnių atlyginimų, jame dalyvavo apie 90 tūkst. žmonių. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...