Pasaulyje

2015.11.13 14:27

Nerami para Rytų Ukrainoje: separatistų ataka ir sprogimas

DELFI.lt2015.11.13 14:27

Ukrainos Antiteroristinės operacijos pajėgos (ATO) praneša, kad naktį prorusiški separatistai mėgino prasiveržti šalia Marjinkos. Tuo metu rusų žiniasklaida skelbia apie sprogimą chemijos gamykloje Donecke.

Ukrainos Antiteroristinės operacijos pajėgos (ATO) praneša, kad naktį prorusiški separatistai mėgino prasiveržti šalia Marjinkos. Tuo metu rusų žiniasklaida skelbia apie sprogimą chemijos gamykloje Donecke.

Per pastarąją parą separatistai 58 kartus apšaudė „Antiteroristinės operacijos“ pajėgų pozicijas ir taikių gyventojų namus. Maža to, 16 apšaudymų įvykdyti iš skirtingo kalibro, įskaitant ir pagal Minsko susitarimus uždraustų 120 mm, minosvaidžių, tris kartus šaudyta iš 122 mm haubicų. Kaip rašo UNIAN, apie tai ATO praneša socialiniame tinkle „Facebook“.

„Naktį iš antradienio į trečiadienį Rusijos valdžios kontroliuojami nusikaltėliai ne tik tęsė apšaudymus, bet ir mėgino prasiveržti. Po vidurnakčio šturmo grupė iš apie 30 separatistų nesėkmingai atakavo mūsų pozicijas šalia Marjinkos“, – teigiama ATO pranešime.

Vėliau prisidengus 120 mm minosvaidžiais buvo šturmuojamos Ukrainos karių pozicijos. Šį šturmą vykdė dar viena grupuotė iš mažiausiai 150 separatistų. Šiuo metu informacija dėl susidūrimo rezultatų ir netekčių iš abiejų pusių dar tikslinama.

„Iš viso per pastarąją naktį užfiksuota apie 40 „Antiteroristinės operacijos“ pajėgų ir gyvenviečių infrastruktūros objektų apšaudymų. Marjinka prieš mėginimą prasiveržti apšaudyta iš 120 mm minosvaidžių ir tankų ginklų. Iš tų pačių ginklų apšaudyta Starognatovka“, – teigiama pranešime.

Luhansko srityje iš 122 mm haubicų separatistai apšaudė Orechovą ir Novotoškivskę, iš 120 mm kalibro minosvaidžių – Zolotoję, iš granatsvaidžių – Trechizbenką.

Šalia Artemivsko šalia „Antiteroristinės operacijos“ pajėgų pozicijų prie Troickojės aidėjo 120 mm minų sprogimai. Ten pat šaudyta iš priešininko tanko ir įvykdytas apšaudymas iš raketų paleidimo sistemos „Grad“.

 Donecko chemijos gamykloje įvyko sprogimas

Birželio 16 d. separatistų okupuotame Donecke esančioje chemijos gamykloje įvyko sprogimas. Apie tai praneša newsru.ua, remdamasis rusų žiniasklaida.

„Donecko valstybinėje chemijos gamykloje įvyko sprogimas. Informacija apie nukentėjusius ir įvykio detales tikslinama“, – rašoma pranešime.

Miesto gyventojai rašė socialiniuose tinklalapiuose apie juodus dūmus, tikėtina, nuo gamyklos gaisro. Taip pat pranešama, kad smūgio banga jautėsi net miesto centre.

Anksčiau buvo pranešama, kad birželio 16 d. po pietų šiaurinės miesto dalies gyventojai išgirdo kelias garsias slaves ir pajuto galingą sprogimo bangą. Tai ne pirmas sprogimas chemijos gamykloje – panašus incidentas įvyko vasarį. O gegužę gyventojai girdėjo sprogimą Donecko metalurgijos gamykloje.