captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusijos atsakas JAV – daugiau pajėgų vakaruose

Rusija sugebės adekvačiai atsakyti į tankų, artilerijos sistemų ir kitokios JAV bei NATO sunkiosios ginkluotės dislokavimą Baltijos šalyse bei kitose Rytų Europos valstybėse, pirmadienį pareiškė vienas Rusijos kariuomenės atstovas.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Rusija sugebės adekvačiai atsakyti į tankų, artilerijos sistemų ir kitokios JAV bei NATO sunkiosios ginkluotės dislokavimą Baltijos šalyse bei kitose Rytų Europos valstybėse, pirmadienį pareiškė vienas Rusijos kariuomenės atstovas.

„Jeigu JAV sunkioji karinė technika, tokia kaip tankai, artilerijos sistemos ir kitokia karinė technika, iš tikrųjų atsiras Rytų Europos ir Baltijos šalyse, tai bus agresyviausias Pentagono ir NATO žingsnis nuo praeito šimtmečio Šaltojo karo laikų. Ir Rusijai neliks kitos išeities, tik stiprinti savo pajėgas ir priemones vakarų kryptimi“, – sakė Gynybos ministerijos generalinių inspektorių valdybos koordinatorius generolas Jurijus Jakubovas.

Pasak jo, tokiu atveju „pirmiausiai bus sustiprintos ginkluotosios pajėgos palei visą Rusijos vakarinę sieną, įskaitant naujų tankų, artilerijos ir aviacijos dalinių suformavimą“.

„Raketinių pajėgų brigada Kaliningrado srityje bus paspartintu tempu apginkluota naujais operatyviniais taktiniais raketų kompleksais „Iskander“; bus reikšmingai pakeistas Rusijos bendrųjų karinių pajėgų grupavimas Baltarusijoje ir taip toliau“, – pridūrė kariškis.

J. Jakubovas šiuos komentarus išsakė reaguodamas į žiniasklaidos pranešimus, kad Baltieji rūmai ir Pentagonas planuoja netoli sienų su Rusija sutelkti JAV sunkiąją ginkluotę, įskaitant tankus, artilerijos sistemas, pėstininkų kovos mašinas ir kitokią techniką. Tos pajėgos turėtų būti dislokuotos karinėse bazėse Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir galbūt Vengrijoje.

Generolas pažymėjo, kad Rusija galutinai sustabdė dalyvavimą Įprastinių ginkluotųjų pajėgų Europoje sutartyje („Treaty on Conventional Forces in Europe“, CFE), todėl Maskvos atsakomieji veiksmai, kitaip negu anksčiau, nebūtų varžomi jokių susitarimų dėl pasienio rajonuose dislokuojamų tankų, lėktuvų ir artilerijos sistemų skaičiaus.

Jis priminė, kad Rusija iki 2007 metų laikėsi CFE ir galėjo laikyti savo europinės dalies vakariniame sparne tik griežtai apribotą sunkiosios karinės technikos, įskaitant tankus ir lėktuvus, vienetų skaičių.

„Mes visiškai pasitraukėme iš tos sutarties, kurios, beje, daugelis Europos šalių pačios nesilaikė. Dabar mums, kaip sakoma, atrištos rankos organizuoti atsakomąsias priemones, stiprinant savo vakarines sienas“, – pabrėžė J. Jakubovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...