captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ukrainos separatistai: esame ties didelio karo riba

Separatistai Rytų Ukrainoje teigia, kad kovinių veiksmų nutraukimas priklauso nuo pasaulinės bendruomenės pozicijos.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Separatistai Rytų Ukrainoje teigia, kad kovinių veiksmų nutraukimas priklauso nuo pasaulinės bendruomenės pozicijos.

Separatistai skelbia, kad Donbasas atsidūrė ties didelio karo riba, o situacija paaštrėti gali jau artimiausiomis valandomis.

Kaip rašo zn.ua, šią informaciją pateikė vienas iš „Donecko liaudies respublikos“ vadeivų Denisas Pušilinas, kalbėdamas apie visaverčių kovinių veiksmų atsinaujinimo tikimybę Donbase.

„Dabar esame atsidūrę ties didelio karo riba. Mūsų konfliktas nėra vidinis, jis labai susijęs su tuo, kas vyksta Sirijoje, Jemene, su sukilimu Makedonijoje. Situacija gali paaštrėti jau artimiausiomis valandomis“, – pareiškė D. Pušilinas.

Taip pat jis patikino, kad kovinių veiksmų pabaiga priklauso nuo pasaulinės bendruomenės pozicijos.

„Kai kurios didelės besivystančios šalys net ir savo neutralitetu ir nesikišimu siunčia tam tikrą signalą, kad jos nepalaiko karinio sprendimo, jos pasisako už tai, kad taikus procesas tęstųsi. Kuris nors sprendimas gali būti lemiamas“, – pareiškė jis.

Birželio 10 d. D. Pušilinas taip pat pranešė, kad „Donecko ir Luhansko liaudies respublikos“ neketina „eiti į politinį Ukrainos lauką“, o santykius su Kijevu planuoja palaikyti remdamiesi tarptautiniais procesais.

Ukraina: mes pasiruošę

Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasirengusios visiems galimiems scenarijams. Apie tai televizijos kanalo „Inter“ eteryje pareiškė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Viktoras Muženka.

„Mes numatome įvairius galimus variantus – nuo vangaus konflikto iki plataus masto agresijos. Ginkluotosios pajėgos ruošiasi ir jau šiandien yra pasirengusios adekvačiai reaguoti į visas šias situacijas, – papasakojo V. Muženka. – Kol kas mes kontroliuojame situaciją ir adekvačiai atsakome į visus iškylančius iššūkius. Mes pasiruošę ir toliau adekvačiai veikti bet kokioje situacijoje“, – pabrėžė jis.
 

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...