captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vašingtonas kaltina Rusiją „atviru melu“ dėl Ukrainos

Vašingtono ambasadorė Jungtinėse Tautose ketvirtadienį apkaltino Rusiją skleidžiant „atvirą melą“ apie Ukrainą, kuriuo siekiama užmaskuoti Kremliaus tiesioginį dalyvavimą kare, pradėtą siekiant užkirsti kelią Kijevo provakarietiškiems siekiams.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Vašingtono ambasadorė Jungtinėse Tautose ketvirtadienį apkaltino Rusiją skleidžiant „atvirą melą“ apie Ukrainą, kuriuo siekiama užmaskuoti Kremliaus tiesioginį dalyvavimą kare, pradėtą siekiant užkirsti kelią Kijevo provakarietiškiems siekiams.

Ši ambasadorės Samanthos Power kalba, kurią ji pasakė kreipdamasi į šimtų žmonių minią Kijeve, buvo viena griežčiausių Maskvos atžvilgiu nuo tada, kai konflikto šalys vasarį nenoriai sutiko laikytis griežtai neapibrėžtų paliaubų, kurios praėjusią savaitę atsidūrė prie žlugimo slenksčio.

Emocingas S. Power kreipimasis, kuris truko 70 minučių, nuskambėjo praėjus beveik metams nuo tada, kai prie Ukrainos vairo stojo Petro Porošenka, ėmęsis aktyvių žingsnių pažaboti dešimtmečius klestėjusią korupciją ir paskatinti silpnos ekonomikos, dėl kurios Ukraina tapo priklausoma nuo Rusijos pagalbos, augimą.

Ambasadorė sakė, kad Rusija prieš 14 mėnesių pradėjo karą Ukrainos ekonomikai gyvybiškai svarbiuose pramoniniuose šalies rytuose siekdama atkirsti naująją vyriausybę nuo likusių finansinių išteklių ir sužlugdyti visuomenės paramą jai.

Ji pabrėžė, kad Kremlius ėmėsi maskuoti savo darbotvarkę pasitelkęs propagandos srautą žiniasklaidoje ir nenuoširdžias kalbas pasaulinėse tribūnose, tokiose kaip JT Saugumo Taryba, o tokia taktika taip pat iškėlė prezidento Vladimiro Putino populiarumą namuose į rekordines aukštumas.

„Dėmesio sutelkimas į Ukrainą Saugumo Taryboje yra svarbus, nes tai suteikia man galimybę Jungtinių Valstijų vardu pateikti vis daugiau Rusijos agresijos, jos į akis pučiamos miglos ir atviro melo įrodymų“, – sakė S. Power.

V. Putinas griežtai neigia pasiuntęs specialiąsias pajėgas į konflikto krečiamas Donecko ir Luhansko sritis, kuriose dominuoja rusakalbiai gyventojai ir kurias sieja seni kultūriniai ryšiai su Maskva.

Kremliaus lyderis karo zonoje sučiuptus ginkluotus rusus vadina „savanoriais“ ir iš tarnybos pasitraukusiais kariais patriotais, kurie „klauso savo širdies“.

Vašingtonas ir Europos Sąjunga atmetė šiuos V.Putino pareiškimus, pavadinusios tai melu. Didžiojo septyneto valstybių vadovai pirmadienį pagrasino sugriežtinti Rusijai taikomas ekonomines sankcijas, jei situacija Ukrainoje toliau blogės.

Tačiau praėjusį mėnesį įvykusį V. Putino ir JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry susitikimą, kurio atmosfera, abiejų šalių teigimu, buvo konstruktyvi, Maskva suprato kaip ženklą, kad Vakarai palaipsniui švelnina savo toną.

Griežta S. Power kalba iš dalies siekta išsklaidyti tokią prielaidą ir dar kartą patikinti vis didesnį nusivylimą jaučiančius ukrainiečius, kad Vašingtonas tebėra jų pusėje ir tvirtai palaiko.

„Vis dar gyvenate revoliucijos sąlygomis, o jos siekio įgyvendinimas pareikalaus visos jūsų tvirtybės, intelekto ir užuojautos“, – sakė JAV ambasadorė.

„O tai buvo prieš tai, kai Rusijos kariai okupavo Krymą (2014 metų kovą), – tuo laikotarpiu Kremlius tai neigė, bet vėliau pripažino, ir prieš tai, kai Rusija pradėjo mokyti, ginkluoti ir finansuoti vadinamąsias separatistines marionetes ir kautis drauge Ukrainos rytuose – ką Kremlius vis dar neigia“, – pridūrė S. Power.

„Ukrainos žmonės, tęskite reformų procesą“, – paragino ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...