captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kodėl „Islamo valstybės“ teroristams pavyksta prisivilioti jaunas merginas?

Vakariečių moterų dalyvavimas „Islamo valstybės“ veikloje vaidina svarbų vaidmenį propagandos žaidimuose ir nėra vien tik „nuotakų paieška“, skelbiama Jungtinės Karalystės atliktame tyrime, apie kurį rašo „The Washington Post“.

AFP/Scanix nuotr.
AFP/Scanix nuotr.

Vakariečių moterų dalyvavimas „Islamo valstybės“ veikloje vaidina svarbų vaidmenį propagandos žaidimuose ir nėra vien tik „nuotakų paieška“, skelbiama Jungtinės Karalystės atliktame tyrime, apie kurį rašo „The Washington Post“.

Požiūris, kad moterys jungiasi prie „Islamo valstybės“ vien kaip būsimos kovotojų nuotakos yra „vienpusiškas“, teigiama Londono Karališkojo koledžo Strateginio dialogo ir tarptautinių radikalizacijos studijų centro atliktame tyrime.

Moteris jungtis prie teroristinio judėjimo traukia daugybė aplinkybių: visuomenės izoliacija, jausmas, kad tarptautinei musulmonų bendruomenei iškilo pavojus, seserystės pažadas, kuris ypatingai svarbus paauglėms merginoms.

„Dažnai sureikšminamas romantinis jausmas, tačiau mes žinome, kad tikrovė yra visai kitokia“, – teigė viena iš tyrimo autorių Melanie Smith.

Tyrėjų teigimu, „Islamo valstybės“ valdomoje teritorijoje šiuo metu gyvena apie 550 vakariečių moterų, kurių pagrindinė užduotis – būti žmonomis ir motinomis. Kai kurios iš jų norėtų jungtis net ir prie karinių veiksmų, tačiau tai griežtai draudžia šariato įstatymai, kuriais vadovaujasi „Islamo valstybės“ teroristai.

Tiesa, šios moterys aktyviai dalyvauja propagandos skleidime. Būtent jos kviečia prisijungti naujas būsimas nuotakas. „Kovotojai sukūrė visą decentralizuotą tinklą, kurio pagalba skleidžiama propaganda ir jų pasaulio matymas“, – teigiama tyrimo ataskaitoje.

Dokumente išskiriamas paauglių seserų Salmos ir Zahros Halane atvejis. Šios Jungtinėje Karalystėje augusios merginos kvietė moteris keltis į „Islamo valstybės“ valdas ir išvengdavo atsakomybės, keisdamos interneto vartotojų vardus. Jos patarinėdavo toms merginoms, kurios abejodavo dėl galimų pasekmių.

Štai S.Halane, naudodamasi socialiniu tinklu „Ask.fm“, aiškino, kad merginos privalo iškart ištekėti tam, kad įsitvirtintų atvykusios į „Islamo valstybę“. Tyrėjų teigimu, vienintelis žinomas atvejis, kai atvykusi mergina neištekėjo už kovotojo, truko 2 mėnesius. Vėliau jos tiesiog ištekinamos per prievartą arba jų atsikratoma.

Būsimos nuotakos puikiai supranta, kad jų santuokos gali trukti labai trumpai. Štai Malaizijoje gydytoja dirbusi jauna moteris publikavo savo santuokos su ką tik sutiktu „Islamo valstybės“ kovotoju nuotraukas. Šalia jų buvo prierašas: „Vestuvės džihado žemėje: kol kankinystė mus išskirs“.

Socialinių tinklų pagalba teroristai pritraukė daugiau nei šimtą jaunų moterų ir merginų, kurios tapo jų nuotakomis. Manoma, kad jauniausiai jų – tik 13 metų.

Pasak tyrėjų, nors santuoka ir nėra esminis faktorius, tačiau jis labai sureikšminamas kovotojų gretose. „Socialiniuose tinkluose dalinamasi liūtų ir liūčių nuotraukomis, kurios simbolizuoja šias sąjungas. Tai sudaro ne tik drąsių džihadistų kovotojų įvaizdį, bet ir leidžia moterims pasijausti galingomis ir reikšmingomis liūtėmis“, – aiškinama tyrimo ataskaitoje.

Tiesa, gražias svajones greitai užgožia sunki realybė. Tyrėjų ataskaita rodo, kad daugelis teroristų nuotakų greitai ima pastebėti siaubingas kasdienio gyvenimo detales ir skundžiasi labai prasta sveikatos apsaugos sistema, higiena, elektros ir vandens trūkumu, barbariškomis gyvenimo sąlygomis.

„Kai kurios skundžiasi interneto ryšio trūkumu ir svarsto lipti į medžius, kad galėtų bent jau pasiųsti žinutes“, – sakome tyrime. Taip pat skelbiama, kad viena jauna mergina persileido ligoninėje dėl nesugebėjimo susikalbėti su tik vietine kalba kalbėjusia akušere.

Tyrėjų teigimu, būtent tokių tikrovės detalių atskleidimas padėtų atbaidyti romantišką įvaizdį susikūrusias paaugles nuo keliavimo į tariamą „Islamo valstybės“ rojų. Be to, patariama didinti skaičių moterų, kurios pagelbėtų jaunoms ir pažeidžiamoms merginoms.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...