captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mūšiai prasidėjo ir Donecko priemiestyje

Po taip vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ separatistų surengto Marjinkos ir Krasnohorivkos gyvenviečių užpuolimo kovos prasidėjo ir šalia Donecko miesto.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Po taip vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ separatistų surengto Marjinkos ir Krasnohorivkos gyvenviečių užpuolimo kovos prasidėjo ir šalia Donecko miesto.

Miesto gyventojai socialiniuose tinkluose rašo, kad sviediniai pasiekia Donecko miesto Kirovskij rajoną, dalis namų apgriauta, dega turgus.

„Dega turgus, užsidegė elektrinė „Skočinskio“ šachtoje. Sprogimai aidi visame mieste. To nebuvo jau seniai“, – rašo interneto vartotojas.

Taip pat miesto gyventojai praneša, kad ligoninėse daugybė sužeistų separatistų, kurių ryte nebuvo matyti, o tai yra ganėtinai neįprasta.

„Dengtame turguje „beždžionių“ nebuvo. Turbūt visus permetė į mėsmalę“, – savo versija dalijosi socialinio tinklo „Twitter“ vartotojas.

Pranešama apie Donecko miesto rajone Kijevskij sužeistus vyrą ir moterį. Gatvėse žmonių nematyti.

Taip pat pranešama, kad keli šimtai šachtininkų dėl pataikiusio sviedinio strigo „Zasiadko“ šachtoje.

„Donecko liaudies respublikos“ atstovas Eduardas Basurinas patvirtino, kad po žeme šiuo metu yra 379 šachtininkai. Be elektros energijos tiekimo liko šachtos „Zasiadko“, „Skočinskio“ ir „Abakumova“.

Pastarojoje šachtoje žmonių nebuvo.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas apkaltino Rusiją dėl Minsko susitarimų pažeidimo.

Nelaisvėn paimtas rusų karys

Donecko srityje esančioje Marjinkoje nuo pat ankstyvo ryto separatistai mėgina prasiveržti pro Antiteroristinės operacijos pozicijas, o Ukrainos ginkluotosios pajėgos nelaisvėn paėmė rusų karį.

Apie tai pranešama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“, rašo tsn.ua.

Antiteroristinės operacijos kovotojų pateikiama informacija, nelaisvėn paimtas rusų karys buvo sužeistas.

„14 val. Marjinką ir Krasnohorivką išlaikome. Visi sužeistieji išgabenti. Pagalbai atvykus sustiprintos pozicijos. Paimtas belaisvis. Laikomės“, – štai tokią informaciją pateikia Ukrainos kariai.

Be to, remiantis Antiteroristinės operacijos kovotojų pateikiama informacija, nelaisvėn paimtas rusas papasakojo, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijas Marjinkoje šturmuoja apie 500 rusų karių.

Vėliau socialiniame tinkle „Twitter“ centras „Mirotvorec“ patikslino, kad tuo metu, kai „Antiteroristinės operacijos“ kovotojai išėjo neštuvų, į plotą, kuriame buvo sužeistas rusų karys, separatistai pradėjo smūgiuoti artilerijos sviediniais. Vienas sviedinys pataikė į sužeistą rusą ir jis žuvo vietoje.

Šiandien Ukrainos prezidento Petro Porošenkos administracijos atstovai jau pateikė separatistų surengto puolimo šalia Marjinkos detalių.

Vyksta mūšiai tarp šalies pajėgų ir separatistų

Nuožmūs mūšiai verda tarp Ukrainos vyriausybinių pajėgų ir prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje, skelbia BBC.

Kovos, kuriose, kaip pranešama, naudojama sunkioji artilerija ir tankai, vyksta Marijinkoje ir Krasnohorivkoje, netoli sukilėlių kontroliuojamo Donecko miesto.

Ukrainos pareigūnai pranešė, kad mūšiai netoli šių miestelių prasidėjo anksti ryte.

Nepatvirtintais duomenimis, per intensyvius mūšius sužeista daugiau nei 20 Kijevo karių.

Daugiau nei 6 400 žmonių žuvo per kovas Rytų Ukrainoje, prasidėjusias 2014 m. balandį, kai separatistai užėmė dideles dviejų rytinių regionų teritorijas.

Tai įvyko po to, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį. Tiesa, Kremlius nesutinka su žodžiu „aneksija“, kurį neseniai savo kalboje pavartojo Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Maskva tikina, kad Krymas „vėl susijungė“ su Rusija.

Šaltinis www.delfi.lt Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...