captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES nori „perdalinti“ pabėgėlius

Prancūzijai ir Vokietijai pareikalavus iš naujo apsvarstyti pabėgėlių priėmimo sąlygas, Europos Komisija (EK) pranešė esanti pasiruošusi diskusijoms.
Pabėgėliai Sicilijos uoste. Reuters/Scanpix nuotr.
Pabėgėliai Sicilijos uoste. Reuters/Scanpix nuotr.

Prancūzijai ir Vokietijai pareikalavus iš naujo apsvarstyti pabėgėlių priėmimo sąlygas, Europos Komisija (EK) pranešė esanti pasiruošusi diskusijoms.

Europos Sąjungos (ES) migracijos ir vidaus reikalų komisaras Dimitris Avramopoulos sakė, kad ES veiksmai turi užtikrinti geresnį atsakomybės pasidalijimą.

Praėjusią savaitę EK paprašė valstybių narių priimti 20 tūkstančių pabėgėlių iš Sirijos ir 40 tūkstančių prieglobsčio prašytojų, gyvenančių Italijoje ir Graikijoje. Pabėgėlių paskirstymas priklausys nuo daugelių veiksnių: šalies ekonominio pajėgumo, gyventojų skaičiaus, nedarbo lygio ir jau priimtų pabėgėlių skaičiaus.

Prancūzija ir Vokietija kreipėsi į ES, teigdamos, kad dabartiniame plane trūksta pusiausvyros, todėl reikia tolimesnių diskusijų, kad būtų tinkamai užtikrintas „naštos pasidalijimas“.

Susitikime su šešiais ES vidaus reikalų ministrais D. Avramopoulos gynė ES pristatytą planą. Anot jo, 20 tūkstančių pabėgėlių iš trečiųjų šalių apgyvendinimas ir 40 tūkstančių kitų prieglobsčio prašytojų perkėlimas yra tinkami ES veiksmai. Politikas pabrėžė, kad vos per kelias paskutines dienas į ES atvyko 6 tūkstančiai nelegalių imigrantų.

EK atstovas mano, kad sprendžiant šį klausimą bus reikalingos tolimesnės diskusijos.

V. Orbanas: migrantų srautai gali pakeisti „Europos civilizaciją“

Tuo metu Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas pranešė, kad masinė migracija kelia grėsmę Europos civilizacijai, praneša „EUbusiness“.

Anot jo, migrantų srautai gali pakeisti „Europos civilizaciją“. Jei taip įvyktų, „kelio atgal nebūtų“.

Politikas siūlo rimtai spręsti migracijos klausimus. V. Orbanas pabrėžė, kad padarius klaidą jos padariniai išliks visam laikui.

Neseniai V. Orbanas sulaukė daug kritikos, nes Vengrijos gyventojams išsiuntė klausimyną, kuriame terorizmas siejamas su migrantais ir prieglobsčio prašytojais. Europos Komisijos (EK) viceprezidentas Fransas Timmermansas tokį veiksmą pavadino „piktavališku ir neteisingu“.

V. Orbanas aršiai kritikuoja EK pristatytą migrantų priėmimo planą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close