captcha

Jūsų klausimas priimtas

„The Wall Street Journal“: rusai vėl ateina

„Štai ir atėjo vasario mėnesio paliaubų su Ukraina pabaiga“, – rašoma leidinio „The Wall Street Journal“ redakciniame straipsnyje.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Štai ir atėjo vasario mėnesio paliaubų su Ukraina pabaiga“, – rašoma leidinio „The Wall Street Journal“ redakciniame straipsnyje.

Rusijai pavaldžios pajėgos šeštadienį iš artilerijos pabūklų apšaudė Avdijivką, žuvo Ukrainos karys ir taikus gyventojas, rašo leidinys.

Sekmadienį prokremliaus pajėgos apšaudė Ukrainos pozicijas prie Mariupolio, per apšaudymą žuvo vienas Ukrainos karys, du buvo sužeisti.

Tai tik patys naujausi vadinamojo „Minskas–2“ susitarimo pažeidimų atvejai, ir jų vis daugėja.

Svarbiausios susitarimų sąlygos – Rusija įsipareigojo iš Rytų Ukrainos išvesti visus samdinius, išgabenti visą sunkiąją ginkluotę ir sukurti buferinę zoną tarp teritorijų, kurias kontroliuoja Kijevas, ir tų, kurias kontroliuoja separatistai, primena žurnalistai.

„Vėl kuriama žinoma schema. Rusija aukščiausiu lygmeniu tvirtina, kad nori taikos, bet tuo pat metu provokuoja prievartą vietos lygmeniu, pasitelkusi karius ir ginkluotę“, – leidiniui pareiškė vienas aukšto rango Vakarų diplomatas.

„Provokacijų mastai didžiuliai“, – rašoma straipsnyje. Kijevas šiuo metu fiksuoja nuo 50 iki 80 paliaubų pažeidimo iš Rusijos pusės atvejų kasdien, teigia Aleksijus Makuchinas, Ukrainos gynybos ministro patarėjas.

„Kaip ir pirmojo Minsko susitarimo atveju, Kremlius pasinaudojo derybomis, po kurių buvo tam tikrų paliaubų laikotarpis, kad būtų pakeista situacija vietoje, o Vakarų lyderiai sveikino vienas kitą su tuo, kad eilinį kartą pavyko „išspręsti krizę“.

Šie faktai byloja viena – tai yra įsiveržimas į suverenią Ukrainos, Europos valstybės, teritoriją.“

Rimta atsakomoji Vakarų reakcija į Rusijos pažeidimus būtų ginklų pardavimas Kijevui, mano redakcija, ir „rimtiems Vakarų lyderiams“ rekomenduoja „perprasti V. Putiną iki tol, kol Minsko susitarimai nepradėjo daugintis kaip „Forsažo“ tęsiniai“.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...