captcha

Jūsų klausimas priimtas

Britanijos karalienė paskelbė, iki kada įvyks referendumas dėl narystės ES

Didžioji Britanija referendumą dėl narystės Europos Sąjungoje surengs iki 2017 metų pabaigos, trečiadienį paskelbė monarchė Elizabeth II, pristatydama parlamente naujai išrinktos vyriausybės įstatymų leidybos programą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Didžioji Britanija referendumą dėl narystės Europos Sąjungoje surengs iki 2017 metų pabaigos, trečiadienį paskelbė monarchė Elizabeth II, pristatydama parlamente naujai išrinktos vyriausybės įstatymų leidybos programą.

„[Prasidedančios sesijos metu] bus pateikti teisės aktai dėl narystės Europos Sąjungoje referendumo organizavimo iki 2017 metų pabaigos“, – sakė karalienė savo tradiciniame kreipimesi per kasmetinį iškilmingą parlamento sesijos atidarymą.

Šalies žiniasklaida anksčiau trečiadienį pranešė, kad referendume, bus prašoma atsakyti „taip“ arba „ne“ į klausimą, ar jie pritaria, kad šalis liktų Europos Sąjungoje.

Pirmosios užuominos apie galimą referendumo klausimo formuluotę pasirodė premjero Davido Camerono vyriausybei rengiantis ketvirtadienį paskelbti įstatymo projektą, atveriantį kelią organizuoti plebiscitą.

Britų visuomeninis transliuotojas BBC pranešė, kad nors dėl tikslios referendumo klausimo formuluotės dar nenuspręsta, jis turėtų skambėti maždaug taip: „Ar Britanija turėtų likti ES nare?“

Tai leistų Britanijos pasilikimo Bendrijoje šalininkų stovyklai vykdyti „taip“ kampaniją, o tai laikoma pranašumu, nes tokiu atveju ji galės pateikti pozityvius argumentus.

Parlamente šio įstatymo projekto svarstymas gali būti pradėtas jau birželį, nurodo žiniasklaida.

D. Cameronas sako norintis, kad Britanija liktų reformuotoje Europos Sąjungoje, bet „nieko neatmeta“, jeigu nebus įvykdyti jo pageidaujami pokyčiai.

Konservatorių partijos lyderis buvo perrinktas per gegužės 7 dieną vykusius rinkimus, žadėdamas pertvarkyti Britanijos santykius su bloku, o po to pasiūlyti britams pasirinkti, ar jie nori pasilikti Bendrijoje, ar iš jos pasitraukti.

D. Camerono rimtą nusiteikimą šiuo klausimu taip pat pabrėžia sprendimas pateikti teisės aktą dėl referendumo svarstyti parlamentui jau ketvirtadienį. Premjeras tą dieną pradės kelionę po Europos sostines, per kurią mėgins įtikinti ES partnerius palaikyti jo siūlomas Bendrijos reformas. D. Cameronas pirmiausiai susitiks su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u Paryžiuje ir Vokietijos kanclere Angela Merkel Berlyne.

D. Cameronas sakė būsiantis pasiruošęs surengti referendumą dar iki 2017 metų, jeigu pavyktų anksti užbaigti derybas dėl ryšių su ES, kaip ragina kai kurie proeuropietiškos stovyklos veikėjai. Tačiau jis taip pat patiria spaudimą iš euroskeptiškų įstatymų leidėjų, kurie ragina premjerą prašyti daugiau ir neskubėti.

„Manau, mums reikalingi tinkamai išvystyti debatai – tai svarbiausia konstitucinis klausimas mano gyvenime. Tam mes turėtume skirti pakankamai laiko“, – BBC radijui sakė įtakingas konservatorius Liamas Foxas, buvęs gynybos sekretorius.

Elizabeth II: Britanija ir ateityje darys spaudimą Rusijai dėl Ukrainos

Karalienė Elizabeth II, šalies parlamente pristatydama vyriausybės veiklos programą ateinantiems parlamentiniams metams, taip pat sakė, kad Didžioji Britanija ir ateityje darys spaudimą Rusijai, kad būtų išsaugotas Ukrainos teritorijos vientisumas.

„Mano vyriausybė ir ateityje darys spaudimą Rusijai, kad būtų gerbiamas Ukrainos teritorijos vientisumas ir suverenitetas. Mes reikalaujame, kad būtų visiškai įvykdyti Minsko susitarimai“, – pabrėžė monarchė savo kalboje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...