captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ispanijoje savivaldos rinkimus laimėjo „Syrizos atitikmuo“

Vakarykščiai Ispanijos savivaldos rinkimai – didžiausias pralaimėjimas dviems iki šiol valdžią besidalijusioms partijoms, mano vis populiarėjantis kairysis judėjimas „Podemos“ ir tikisi pergalės rudenį vyksiančiuose parlamento rinkimuose.
Ispanijos partijos „Podemos“ atstovai
Ispanijos partijos „Podemos“ atstovai

Vakarykščiai Ispanijos savivaldos rinkimai – didžiausias pralaimėjimas dviems iki šiol valdžią besidalijusioms partijoms, mano vis populiarėjantis kairysis judėjimas „Podemos“ ir tikisi pergalės rudenį vyksiančiuose parlamento rinkimuose.

Nuo 75-ųjų, kai generolas Frankas paskutinį kartą šnektelėjo tautai iš balkono ir iškeliavo amžinybėn, Ispanijos politikoje dominavo tik dvi partijos – socialistai ir dešinioji „liaudies partija“.

Bet po sekmadieninių Ispanijos vietos savivaldos rinkimų atrodo, kad 40 metų egzistavusi dvipartinė sistema baigiasi. Į sceną kopia ispaniškas „Siryzos“ atitikmuo „Podemos“. „Mes galime!“ –, aidi skambūs žodžiai apie istorinius pokyčius.

 „Manome, kad šis pokyčių savaitgalis – jau nebepakeičiamas, jis mus nuves tiesiai į lapkritį, kai imsimės iššūkio laimėti rinkimus prieš liaudies partiją“, – džiaugėsi „Podemos“ lyderis Pablo Iglesias.

Liaudies partija, arba premjero Marijano Rachojaus konservatoriai, tiesa, vis tiek gavo daugiau nei bet kuri kita partija, bet nei jie, nei tradiciniai konkurentai socialistai nesugebėjo surinkti daugumos  13 iš 17 Ispanijos regionų. Tad gauti valdžią juose reikės „Podemos“ pritarimo, vadinasi, ir nuolaidų.

„Pavyko išspirti valdžią iš po moters kojų“

Tokia situacija ir tradicinėse konservatorių tvirtovėse – Madride ir Valensijoje, kairieji nugalėjo netgi Katalonijos nepriklausomybininkus Barselonoje. Tai iš tiesų blogiausi rinkimai konservatoriams nuo 1991–ųjų, bet Madridas džiaugiasi, o konservatorių merės dienos – suskaičiuotos.

„Pavyko išspirti valdžią iš po šios moters kojų, moters, kuri atstovauja blogiausioms korupcijos tradicijoms šalyje. Tikiuosi, kad tai jos politinės karjeros pabaiga“, – džiaugėsi „Podemos“ rinkėjas Jose Manuel Bueso.

Tačiau konservatoriai, ant kurių „Podemos“ rinkėjai pyksta už korupciją ir taupymą, toli gražu nesidalija kairiųjų optimizmu, kad viskas pasikeis į gera, jei lapkritį ir „Cortes generales“ – Ispanijos parlamente įsitvirtins „Podemos“. Pažadų ir šūkių ji turi daugiau, nei programinių punktų, kaip pažadus išpildyti.

 „Kaip pasakytų Vinstonas Čerčilis, pirmasis argumentas prieš demokratiją yra penkias minutes pakalbėti su vidutiniu rinkėju. Būtent tai ir vyksta Ispanijoje. Politikos neišmanymas valdo ispanų protus“, – sako Liaudies partijos rėmėjas Pedro.

Stebėdama vis labiau blėstantį entuziazmą po savo dvynės „Siryzos“ pergalės Graikijoje, kur kairieji neranda žadėtų receptų išgelbėti šalį nuo bankroto ir priversti per naktį ją suklestėti, „Podemos“ pastaruoju metu tildo radikaliausias savo idėjas, pavyzdžiui nemokėti Ispanijos valstybės skolos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...