captcha

Jūsų klausimas priimtas

Princas Charlesas Airijoje skatina „taiką ir susitaikymą“

Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis princas Charlesas lankosi Airijoje. Šiandien jis susitiks su moterimi, kurios sūnus žuvo kartu su princo giminaičiu ir krikštatėviu lordu Mountbatten`u per Airijos Respublikos kovotojų (IRA) išpuolį 1979 metais.
REUTERS/Scanpix nuotr.
REUTERS/Scanpix nuotr.

Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis princas Charlesas lankosi Airijoje. Šiandien jis susitiks su moterimi, kurios sūnus žuvo kartu su princo giminaičiu ir krikštatėviu lordu Mountbatten`u per Airijos Respublikos kovotojų (IRA) išpuolį 1979 metais.

Princas Charlesas tapo pirmuoju Karališkosios šeimos nariu, paspaudusiu ranką partijos Sinn Fein, buvusio IRA politinio sparno lyderiui Gerry Adamsui. Tai laikoma dar vienu Britanijos ir Sinn Fein susitaikymo ženklu. Dublino nuomone, princo vizitu pripažįstama Airijos ir Britanijos ryšių svarba ir „sudėtingesni praeities momentai“.

Princas Čarlzas – pirmas karališkosios šeimos narys, aplankęs uolėtą pakrantę, šalia kurios 1979 m. IRA susprogdino laivą. Juo žvejoti prie Airijos krantų buvo išplaukęs lordas Mountbattenas, sosto įpėdinio krikštatėvis, su kuriuo princas Čarlzas artimai bendravo.

Tai vienas iš dviejų dienų princo kelionės į Airiją momentų. Apsilankymas ne vienos šeimos tragediją menančioje vietoje turi skatinti „taiką ir susitaikymą“.

Princas Charlesas buvo pirmasis karališkosios šeimos narys, prieš 20–metų apsilankęs Airijoje nuo jos nepriklausomybės paskelbimo 1922 m. Jis tapo ir pirmuoju karališkosios šeimos nariu, paspaudusiu ranką partijos Sinn Fein lyderiui. Ji buvo už nepriklausomybę sprogdinimais ir žudymais kovojusios Airijos respublikos Armijos politinis sparnas. Tai įvyko Galvėjaus miesto universitete vakarinėje Airijos dalyje.

 „Gerai, kad jis atvyko ir kad mes susitikome. Kalbėjome, kad reikia eiti toliau, daugiau stengtis dėl šeimų, kurios nukentėjo, kurios iki šiol sielvartauja, kurioms reikia užgydyti žaizdas. Mūsų salų ryšiai turi būti plėtojami. Tai, kad jis išgyveno sielvartą, padeda geriau suprasti kitus“, sakė partijos Sinn Fein lyderis Gerry Adamsas.

Abu jie reiškė apgailestavimą dėl trijų dešimtmečių Šiaurės Airijoje, vadintų negandų laikotarpiu, per kurį žuvo trys su puse tūkstančio žmonių.

 Kai 2011 metais į Airiją buvo atvykusi Elžbieta Antroji, Gerry Adamsas ir kiti aukšto rango Sin Fein nariai boikotavo jos susitaikymo vizitą, nors po metų buvęs IRA vadas Martinas Makginesas Belfaste spaudė karalienei ranką.

Airijos užsienio reikalų ministras Charlie Fanaganas sako, kad susitaikymas ir praeitis vis dar gali mesti iššūkį.

Princas Čarlzas džiaugiasi šiltais sutikimais Airijoje.

„Būnant Airijoje. Be viso kito, kai daug juokaujama, juokiamasi, gyvenimas tampa visai kitoks. Jūsų dvasia nuostabi“, - sakė princas Charlesas.

Rytoj ir poryt princas Čarlzas su žmona lankysis Šiaurės Airijoje, kuri tebėra valdoma Londono.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...