captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atšaukė beįsigalionatį didžiulį pasipiktinimą sukėlusį draudimą palestiniečiams

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį nurodė atšaukti prieštaringai vertinamą draudimą palestiniečiams važiuoti autobusais kartu su žydų naujakuriais, grįžtančiais iš Izraelio į Vakarų Krantą.
Žydų „Jeruzalės dienos“ eisena per arabų kvartalą neteisėtai 1967 metų kare aneksuotoje rytinėje Jeruzalėje, Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.
Žydų „Jeruzalės dienos“ eisena per arabų kvartalą neteisėtai 1967 metų kare aneksuotoje rytinėje Jeruzalėje, Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį nurodė atšaukti prieštaringai vertinamą draudimą palestiniečiams važiuoti autobusais kartu su žydų naujakuriais, grįžtančiais iš Izraelio į Vakarų Krantą.

„Šis pasiūlymas premjerui yra nepriimtinas. Jis šį rytą pasikalbėjo su gynybos ministru, ir buvo nuspręsta, kad šitas pasiūlymas bus įšaldytas“, – vienas B.Netanyahu kanceliarijos pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP.

Šis pranešimas buvo paskelbtas, keliomis valandomis anksčiau pradėjus vykdyti trijų mėnesių bandomąjį projektą, kuriam pritarė gynybos ministras Moshe Yaalonas.

Draudimas palestiniečiams važiuoti autobusais kartu su žydų naujakuriais sulaukė žmogaus teisės gynėjų ir opozicijos kritikos. Pasak jų, šis „precedento neturintis“ veiksmas žemina palestiniečius ir ilgainiui turės neigiamą poveikį pačiam Izraeliui.

Dešimtys tūkstančių palestiniečių kasdien važiuoja dirbti, daugiausia statybose, į Izraelį ir kaskart kerta sieną su jiems išduotais kelionės leidimais.

Draudimas, kurio daug metų reikalavo žydų naujakurių grupuotės saugumo sumetimais, gerokai pailgintų palestiniečių kelionės į darbą ir atgal laiką.

Izraelio vyriausybės politiką palestiniečių teritorijose koordinuojančios institucijos COGAT pateiktais duomenimis Vakarų Krante yra 52 tūkstančiai palestiniečių, turinčių leidimą dirbti Izraelyje.

Pasaulio Banko pateikti skaičiai rodo, kad dar 40 tūkst. žmonių Izraelyje dirba nelegaliai.

Kaip pranešė Izraelio valstybinis radijas, M.Yaalonas pritarė draudimui, kuris leistų „geriau kontroliuoti iš Izraelio išvykstančius palestiniečius ir sumažintų grėsmę saugumui“.

Už žydų naujakurių teises kovojančios ir į B.Netanyahu vadovaujamą koalicinę vyriausybę įeinančios ultradešiniosios partijos „Žydų namai“ atstovas parlamente Mordechai Yogevas radijui sakė jau trejus metus siekęs, kad būtų uždrausta palestiniečiams naudotis Izraelio autobusais.

„Grįždami iš darbo palestiniečiai užpildydavo autobusus taip, kad juose nelikdavo vietos izraeliečiams“, – sakė M.Yogevas, kuris pats yra naujakurys ir remia didelės Vakarų Kranto dalies aneksiją.

„Izraelio moterys, ypač karės, dažnai būna lytinio priekabiavimo aukomis“, – tvirtino jis.

„Tai jokiais būdais nėra apartheidas. Tokia padėtis paprasčiausiai yra nepriimtina“. – sakė parlamentaras.

Tuo metu opozicijos lyderis Isaacas Herzogas užsipuolė vyriausybę, draudimą pavadindamas veiksmu, kuris sukels atoveiksmį.

„Palestiniečių ir žydų atskyrimas viešajame transporte yra nepriimtinas pažeminimas ir dėmė valstybei bei jos piliečiams. Jis pila žibalo į neapykantos Izraeliui ugnį visame pasaulyje“, – parašė jis savo tinklaraštyje „Facebook“ tinkle.

Judėjimas „Peace Now“ pareiškė, kad tokios priemonės taikymas „neturėjo precedento“ nuo 1967 metų Šešių dienų karo, kai Izraelis iš Jordanijos atėmė Vakarų Krantą.

„Sprendimas tęsti nausėdijų statybas įrodo, kad naujakuriai mus veda į dešinę prie apartheido režimo ir moralinio bankroto“, – sakė judėjimo atstovė Hagit Ofran.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...