captcha

Jūsų klausimas priimtas

Britanijos parlamentas pradeda darbą po premjero D. Camerono triumfo rinkimuose

Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai pirmadienį paskyrė parlamento pirmininką, susirinkę į pirmąjį naujos sudėties Bendruomenių Rūmų posėdį po visuotinių rinkimų, kuriuose premjero Davido Camerono konservatoriai netikėtai užsitikrino absoliučią daugumą.
Parlamento pirmininkas Johnas Bercow, Reuters/Scanpix nuotr.
Parlamento pirmininkas Johnas Bercow, Reuters/Scanpix nuotr.

Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai pirmadienį paskyrė parlamento pirmininką, susirinkę į pirmąjį naujos sudėties Bendruomenių Rūmų posėdį po visuotinių rinkimų, kuriuose premjero Davido Camerono konservatoriai netikėtai užsitikrino absoliučią daugumą.

Buvęs parlamento pirmininkas Johnas Bercow buvo perrinktas į šį postą ir ceremoningai nuvesdintas į Bendruomenių Rūmų pirmininko vietą – tai šimtus metų gyvuojanti tradicija, kuriai pamatą padėjo pirminės parlamento vadovo funkcijos. Kadangi Bendruomenių Rūmų pirmininko pagrindinė užduotis buvo perduoti monarchui įstatymų leidėjų nuomonę, jam nuolat grėsdavo pavojus užsitraukti karaliaus nemalonę būti nuteistam myriop, todėl šis postas nebuvo geidžiamas ir tekdavo įkalbinėti jį užimti.

J. Bercow sakė, jog nori, kad įstatymų leidėjai veiktų kartu su vyriausybe, o ne būtų tiesiog klausytojai, ir pažadėjo ginti eilinių parlamento narių, neužimančių jokių vyriausybinių postų, teises.

Jis taip pat pajuokavo apie žodžius, kuriuos norėtų matyti ant savo „politinio antkapio“ – akivaizdžiai turėdamas galvoje daug pašaipų sulaukusį leiboristų rinkimų kampanijos triuką, kai ant 2,4 metro aukščio akmeninės stelos buvo iškalti jų pažadai rinkėjams.

Savo ruožtu D. Cameronas kreipimesi į įstatymų leidėjus pabrėžė savo naują statusą – dabar jo vadovaujamame kabinete yra tik konservatoriai, skirtingai nuo ankstesnės koalicinės vyriausybės, kurioje kartu su premjero partija dirbo liberalai demokratai.

„Praradau koalicijos partnerį, tačiau įgijau naujų draugų“, – sakė D. Cameronas, kurio žodžius palydėjo garsūs konservatorių įstatymų leidėjų sveikinimo šūksniai.

Gegužės 7 dieną vykusiuose rinkimuose D. Camerono Konservatorių partija 650 narių turinčiuose Bendruomenių Rūmuose laimėjo 331 vietą.

D. Cameronas taip pat pažadėjo daugiau galių Šiaurės Airijai, Škotijai ir Velsui, pažymėjęs, kad škotų parlamentas bus „stipriausias“ pasaulyje.

Premjeras savo kalboje taip pat pabrėžė, kad naujasis Britanijos parlamentas yra „įvairiapusiškesnis ir reprezentatyvesnis“ nei kada nors anksčiau, įskaitant pirmąjį kinų kilmės parlamentarą ir pirmąją indų kilmės kabineto ministrę.

Harriet Harman, laikinai perėmusi centro kairiosios opozicinės Leiboristų partijos vairą po to, kai dėl nesėkmės rinkimuose atsistatydino partijos vadovas Edas Milibandas, pasveikino D. Cameroną tapus premjeru.

„Pretendavome į tą darbo vietą, bet jos negavome. Tačiau gavome labai svarbų darbą būti oficialia opozicija, ir darydami tai būsime bebaimiai ir efektyvūs“, – sakė H. Harman, kurios partiją šiuo metu drasko nesutarimai dėl to, kuria kryptimi toliau judėti.

Nerenkami aukštieji parlamento rūmai – Lordų Rūmai – savo narių prisaikdinimą pradėjo pirmadienį, o pirmą kartą į Bendruomenių Rūmus išrinktų deputatų ištikimybės karalienei Elizabeth II priesaikos ceremonija prasidės antradienį.

Šią procedūrą praleis keturi įstatymų leidėjai iš Šiaurės Airijos nacionalistų partijos „Sinn Fein“, atsisakantys prisiekti ištikimybę karalienei.

Į parlamentą entuziastingai grįžta charizmatiškasis Londono meras Borisas Johnsonas, garsėjantis visuomet suvelta šviesių plaukų kupeta ir sparnuotomis frazėmis ir laikomas vienu iš labiausiai tikėtų kandidatų ateityje pakeisti D. Cameroną Konservatorių partijos lyderio poste.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...