captcha

Jūsų klausimas priimtas

Policija sulaikė 38 žmones dėl neramumų Baltimorėje

Policija sulaikė 38 žmones dėl neramumų Baltimorėje, informuoja „Associated Press“, remdamasi policijos atstovu. Anot jo, penkiolika žmonių buvo sulaikyta dėl komendanto valandos nepaisymo.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Policija sulaikė 38 žmones dėl neramumų Baltimorėje, informuoja „Associated Press“, remdamasi policijos atstovu. Anot jo, penkiolika žmonių buvo sulaikyta dėl komendanto valandos nepaisymo.

JAV Merilendo valstijos prokurorė Marilyn Mosby pateikė kaltinimus šešiems policijos pareigūnams dėl juodaodžio Baltimorės gyventojo Freddie Gray`aus mirties, sukėlusios masinius protestus prieš policijos veiksmus, informuoja BBC.

Šešiems pareigūnams pateikti kaltinimai dėl antrojo laipsnio žmogžudystės, netyčinio nužudymo ir sumušimo. F. Gray`aus mirtis klasifikuota kaip žmogžudystė, jo sulaikymas buvo neteisėtas“, – penktadienį per spaudos konferenciją ant Baltimorės prokuratūros laiptų, dalyvaujant protestuotojams, paskelbė M. Mosby. Jos žodžius palydėjo pritarimo šūksniai. Žuvusiojo tėvas pareiškė esąs patenkintas pateiktais kaltinimais.

„Baltimorės gyventojai ir demonstracijų, vykstančių visoje Amerikoje, dalyviai, aš išgirdau jūsų raginimą: „Nėra teisingumo – nėra taikos, – kalbėjo ji. – Iš mūsų jums reikalinga taika, o aš padarysiu viską, kad teisingumas būtų užtikrintas“.

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį Vašingtone paragino atlikti visapusišką ir objektyvų tyrimą. „Manau, Baltimorės gyventojams labiausiai reikalinga tiesa“, – pareiškė jis.

Baltimorės policininkų sąjunga dar prieš paskelbiant kaltinimus pareiškė apie šešių policijos pareigūnų nekaltumą. Jie taip pat pabrėžė, kad byloje yra interesų konfliktas dėl M. Mosbi draugystės su F. Gray`aus šeimos advokatu, kuris dalyvavo jos rinkimų kampanijoje.

Advokatas Michaelas Davey`is, atstovaujantis dalies kaltinamųjų interesams, pareiškė, kad policininkai „nepadarė nieko neteisėto“ ir kad prokurorės sprendimas buvo „skubotas“.

F. Gray`us buvo sulaikytas balandžio 12-ąją. Vaikinas bandė pabėgti, bet pareigūnai jį sulaikė, surakino antrankiais ir uždarė į furgoną. Kažkuriuo metu F. Gray`us patyrė sunkią stuburo traumą, ir kai furgonas atvyko į policijos stotį, jis buvo rastas be sąmonės. Jis mirė balandžio 19-ąją.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...