captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nepale žemės drebėjimo aukų skaičius perkopė 6200

Nepale žemės drebėjimo aukų skaičius perkopė 6200, o sužeistųjų – 13 tūkstančių. Vyriausybė prašo tarptautinės bendruomenės daugiau sraigtasparnių ir 2 milijardų dolerių sugriautiems pastatams atstatyti.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Nepale žemės drebėjimo aukų skaičius perkopė 6200, o sužeistųjų – 13 tūkstančių. Vyriausybė prašo tarptautinės bendruomenės daugiau sraigtasparnių ir 2 milijardų dolerių sugriautiems pastatams atstatyti.

Pagalba ima pasiekti ir atokesnes vietoves, bet kai kurie kaimai skundžiasi, kad sunkvežimiai su siuntomis važiuoja pro šalį. Daugelis ryžtasi iš palapinių grįžti į namus, bet kai kuriuos atbaido neištrauktų lavonų tvaikas.

Tuoj bus savaitė nuo žemės drebėjimo, bet stebuklingo išgelbėjimo istorijų dar pasitaiko – viena kita. Ketvirtadienį po dešimties valandų operacijos Prancūzijos, Norvegijos ir Izraelio gelbėtojai ištraukė moterį. Netoliese kiek anksčiau išgelbėtas penkiolikametis, maitinęsis rastu stiklainiu lydyto sviesto. Dvidešimties šalių gelbėtojai dirba Nepale.

Vis dėlto žuvusiųjų randama nepalyginamai daugiau, šimtai kasdien, ir vyriausybė nusprendė elgtis ryžtingai. Morgai perpildyti, ir gelbėtojams nurodyta deginti kūnus, vos tik jie ištraukiami. Vyriausybė pažadėjo kiekvieno žuvusiojo šeimai skirti po tūkstantį dolerių ir dar keturis šimtus kremavimui.

Palapinių miesteliai Katmandu pastebimai traukiasi – tie, kas turi bent kokį nors stogą, jau mėgina grįžti į namus, praleidę kelias dienas lietuje ir šaltyje. Tačiau jiems tenka kovoti su lavonų tvaiku ir pakartotinių smūgių baime. Jie tebepurto drebėjimo nusiaubtą regioną, bet neprilygsta šeštadienio jėgai, kai beveik aštuonių balų smūgiai griovė istorijos paminklus ir eilinių žmonių namus.

Manoma, kad drebėjimas bus sugriovęs 130 tūkstančių pastatų, dar triskart tiek apgadinta – net jei jis buvo ne toks stiprus kaip prieš aštuoniasdešimt metų, žmonių ir namų dabar Katmandu kur kas daugiau. Vyriausybė prašo iš pasaulio dviejų milijardų dolerių atstatymui.

Alpinistai tebeskraidinami iš atokesnių stovyklų. Europos Sąjunga sako, kad su tūkstančiu jos piliečių dar nesusisiekta, daugiausiai alpinistų pamėgtuose kalnų rajonuose.

Daugelyje kaimų netoli epicentro sugriovimų mastas kur kas didesnis negu sostinėje, grįžtančioje prie įprasto gyvenimo. Pagalba daugelį ima pasiekti, ypač kai orai leidžia skraidyti sraigtasparniams, bet į kitus patekti trukdo nuošliaužos. O ir gelbėtojų bei pagalbos siuntų kol kas pakanka ne visiems.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...