captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nepale gelbėtojai ištraukė 80 valandų griuvėsiuose kalėjusį vyrą

Nepaliečių ir prancūzų gelbėtojų grupė antradienį iš griuvėsių Nepalo sostinėje Katmandu ištraukė 28 metų Rishi Khanalą, kuris maždaug 80 valandų praleido įkalintas kambaryje su trimis lavonais.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Nepaliečių ir prancūzų gelbėtojų grupė antradienį iš griuvėsių Nepalo sostinėje Katmandu ištraukė 28 metų Rishi Khanalą, kuris maždaug 80 valandų praleido įkalintas kambaryje su trimis lavonais.

R. Khanalas, kaip atrodo, neturėjo galimybės gauti maisto ar vandens nuo pat šeštadienio vidurdienio, kai Nepalą sukrėtė 7,9 balo žemės drebėjimas, nusinešęs per 5 tūkst. žmonių gyvybių.

„Atrodo, kad jis išgyveno tik valios jėga“, – sakė jį apžiūrėjęs gydytojas Akhileshas Shrestha.

R. Khanalas po drebėjimo liko įkalintas antrame namo aukšte. Šio septyniaaukščio namo viršutiniai aukštai nenukentėjo, ir gelbėtojai, išgirdę pagalbos šauksmus prasivalė per nuolaužas iki jo kelią.

Jo gelbėjimo operacija užtruko penkias valandas. Gydytojai mano, kad jam galėjo lūžti koja.

„Turėjau vilties, bet vakar pasidaviau. Mano nagai visiškai pabalo, o lūpos suskeldėjo. Visą viltį praradau vakar, ir buvau tikras, kad niekas neateis. Buvau tikras, kad mirsiu“, – sakė ištrauktas iš po griuvėsių po 82 valandų R. Chanalas.

Policija mėgina suvaldyti Nepalo sostinę mėginančias palikti minias

Nepalo riaušių policija trečiadienį stengėsi suvaldyti tūkstančius gyventojų, mėginančių išvykti iš smarkaus žemės drebėjimo nuniokotos sostinės Katmandu, didėjant pykčiui, kad valdžia skiria nepakankamai autobusų.

Policija buvo sutelkta prie pagrindinės autobusų stoties ir parlamento, kai paryčiais ten susirinko didelės minios, paskelbus, jog bus skirtas papildomas transportas, sakė vienas įvykio vietoje esantis naujienų agentūros AFP korespondentas.

Žmonėms nesulaukus žadėtų autobusų, įsiplieskė muštynės tarp minios ir pareigūnų.

„Laukėm nuo paryčių. Mums sakė, kad atvažiuos 250 autobusų, bet mes nematėm nei vieno“, – skundėsi 25 metų studentas Kishoras Kavre, kuris buvo tarp miestą norinčių palikti žmonių.

„Skubam grįžti namo susitikti su savo šeimomis, bet nenumanome, kada jie dabar atvažiuos. Manau, vyriausybė nesusitvarko“, – pridūrė jis.

Kitoje sostinės vietoje du šimtai žmonių užtvėrė eismą, reikalaudami padėti. Policija, kurios dauguma pareigūnų pasiųsti į paieškos ir gelbėjimo operaciją, turėjo malšinti aistras. Peštynės kilo ir dėl to, kad nepakanka autobusų – norintieji išvykti iš sostinės skundžiasi, kad valdžia neįvykdė pažadų, ir dabar jie negali pasiekti šeimų, išsiaiškinti, ar gyvi artimieji.

Nepalo premjeras, skelbdamas trijų dienų gedulą, kritiką atmeta ir žada atstatyti istorinius, religinius ir archeologinius paminklus – vieną iš garsiausių aplankė šią popietę.

„Vyriausybė paskelbė svarbiausiu prioritetu pagalbos, gelbėjimo ir atstatymo pastangas visiems nuo drebėjimo nukentėjusiems piliečiams“, – teigė Nepalo ministras pirmininkas Sušilas Koirala.
                                
JT sako, kad Nepalo valdžia paprašė nebesiųsti gelbėtojų – esą jų pakanka. Katmandu gatvėse atsinaujina prekyba, ima veikti kai kurie bankomatai ir kai kurios parduotuvės, bet kitų savininkai sako tebebijantys įeiti į smūgių pažeistus pastatus.

Nors pakartotiniai smūgiai pradėjo rimti, šimtai tūkstančių žmonių tebemiega gatvėse, nes jų namai buvo sugriauti arba smarkiai apgadinti.

Pagal naujausius duomenis, šeštadienį smogęs katastrofinis žemės drebėjimas Nepale nusinešė bent 5 057 žmonių gyvybes. Dar apie 100 žmonių žuvo kaimyninėje Indijoje ir Kinijoje.

Apie 8 tūkst. žmonių buvo sužeisti, o Jungtinės Tautos apskaičiavo, kad ši nelaimė paveikė apie 8 mln. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close