captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europarlamentarai ragina rengtis karui su Rusija

Europos Parlamento Europos liaudies partijos (ELP) atstovai teigia, kad neverta tikėtis, jog pagerės Vakarų santykiai su Rusija, kol ją valdo Vladimiras Putinas, rašo L'Express.be.

AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Europos Parlamento Europos liaudies partijos (ELP) atstovai teigia, kad neverta tikėtis, jog pagerės Vakarų santykiai su Rusija, kol ją valdo Vladimiras Putinas, rašo L'Express.be.

„Nori taikos, ruoškis karui“, – kartoja ELP politikai. Europarlamentarai įsitikinę, kad Rusija greitai gali atgręžti žvilgsnį ir į Baltijos šalis.

Kaip teigė europarlamentaras iš Rumunijos Cristianas Danas Preda, dauguma rumunų įsitikinę, kad V.Putinas pasiryžęs aneksuoti Padniestrę ir jis nesustos tol, kol nepasieks to, ko nori.

„Rusija tapo Europos Sąjungos (ES) priešu“, – sakė Estijos europarlamentaras Tunne Kelamas.

„Mes turime leisti suprasti, kad esame pasirengę karui. Tam, kad apgintume egzistencinius principus Europos ateičiai“, – sakė Martens centro direktoriaus pavaduotojas ir tyrimų vadovas Rolandas Freudensteinas.

Jis įsitikinęs, kad V.Putinas nori sunaikinti ES ir NATO. Bent jau politiškai ir morališkai. R.Freudensteinas apgailestavo, kad ES niekas net nesvarsto galimybės pradėti rengtis konfliktui su Rusija.

Jis taip pat mano, kad Vakarai turėtų visiškai izoliuoti Rusiją, o, jei prireiks, net imtis branduolinio atgrasymo politikos. Europiečai, kurie viliasi, kad santykiai su Rusija taps harmoningi, kol jai vadovauja V.Putinas, smarkiai klysta.

Reikia parodyti, kad galima gyventi kitaip

Europarlamentaras iš Lenkijos Jacekas Saryuszas Wolskis pabrėžė, kad V.Putinas neatspindi visų be išimties rusų nuomonės.

„Geriausias būdas paveikti Rusijos visuomenę – parodyti, kad galima gyventi ir kitaip. Jei mes laimėsime Ukrainos klausimu, galiausiai laimėsime ir Rusijoje, jei pralošime su Ukraina, pergalė teks V.Putinui“, – sakė jis.

„Derybų ir įtikinėjimų laikas baigėsi. Laikas pereiti prie tvirtesnės, realesnės politikos. Turime sutelkti dėmesį į gynybą. Juolab, kad rytiniam ES kraštui ya iškilusi reali grėsmė“, – sakė jis.

 

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...