Nuomonės

2019.04.03 15:54

Rimvydas Valatka. Mūsų gyvenimas pilnas paradoksų

Rimvydas Valatka, apžvalgininkas, apžvalgininkas2019.04.03 15:54

Mūsų gyvenimas pilnas paradoksų. Prieš trejus metus Seimas neturėjo Sveikos gyvensenos komisijos, bet Lietuvoje niekas nesirgo tymais. Šiandien Seimas turi Sveikos gyvensenos komisiją. Bet šalyje daugiau kaip 300 žmonių serga tymais.

Seime vyksta Sveikos gyvensenos komisijos pirmininko surengtas Lunatikų kongresas, kuriame iš pažiūros sveiko proto žmonės pasakoja vieni kitiems, kaip pavojinga yra skiepytis nuo tymų. O vienas (Seimo narys M. Puidokas) pripažįsta, kad yra skiepo auka.

Bet tai nėra nei anekdotas, nei pokštas, nors Lunatikų kongresas Seime lyg tyčia surengtas balandžio 1-ąją. Tokia politikos realybė. Nuo kurios iš Sveikos gyvensenos komisijos masiškai bėga Seimo nariai. Jie tvirtina, kad Sveikos gyvensenos komisija užsiiminėja ezoterija.

Tuo pat metu Seime, kur viena komisija užsiima ezoterija, kita komisija, kuriai vadovauja Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas S. Jakeliūnas, neezoteriškai tiria, ar tai ne Lietuva kartais prieš dešimtmetį bus sukėlusi pasaulinę finansų krizę?

Jakeliūnui pavyko perimti Lietuvos banko valdytojo V. Vasiliausko laišką valdybos nariams, kuriame tas visai nesupranta momento svarbos ir aiškina, kad beprasmiškesnio darbo nėra matęs.

„Galėjo dar paklausti, o kas nužudė Kennedy ir kur paslėpta Vytauto Didžiojo karūna“, – už tokį ezoterišką požiūrį į rimtą tyrimą siunta S. Jakeliūnas, cituodamas centrinio banko vadovo laišką. Jį kaip daiktinį įrodymą įsega į pasaulinės finansų krizės tyrimo bylą.

Konferenciją, skirtą perskaityti vidiniam vartojimui skirtą centrinio banko valdytojo laišką, surengė pats Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Nė vienam veide nė vienas raumenėlis  nesuvirpa.

Gyvenimas pilnas paradoksų. Sutinka olimpinis krepšinio čempionas, valstiečių sąrašo kandidatas Nr. 2 į Europos parlamentą Š. Marčiulionis. Tiesa, jo susidomėjimas ateiviais ir jų paskerstomis karvėmis pastaruoju metu kiek sumažėjęs.

„Matai objektą, kuris nėra lėktuvas, man vaikystėje paliko tai didelį įspūdį, bet ar jis žemiškos kilmės – nežinia, neturiu pats atsakymo. Mane viskas domina, bet tvirtai apie tai kalbėti negaliu“, atvirauja valstiečių kandidatas.

Pastaruoju metu ufonautų tyrėją labiau dominanti politika. Į kurios kelią sukti nelabai norėjo, bet ponas Karbauskis jam pasiūlė, populiariai informavęs ekskrepšininką, kad sportas irgi politika, o dar kad reikia reprezentuoti Lietuvą. „Lietuvai Karbauskis gali pasiūlyti daug vertybių“, dviprasmiškai baigia savo rišlų pasisakymą šiuo klausimu Š. Marčiulionis.

Tuo metu kandidatas į Prezidentus, o gal tik Ministras Pirmininkas S. Skvernelis Šiauliuose taip gerai reprezentavo save, kad paskelbė, jog jo Vyriausybė ištraukė iš šešėlio 4 mlrd. eurų, kuriuos ant lėkštutės patiekė vaikams ir seneliams.

Kur tokie pinigai ir kur jie nusėdo? – ištempė kaklus trys Seimo nariai, įstengiantys perskaityti ir suprasti Valstybės biudžeto įstatymą.

Nesikabinėkite prie premjero, atrėžė feisbuke Skverneliu įtikėjęs buvęs žurnalistas tyrėjas, tai buvo tik maža kalbos klaida, o iš tikrųjų tai iš šešėlio per metus ištraukta tik 250 mln. eurų.

Tie, kurie klausėsi Skvernelio pakilimo iki fake-news Everesto su 4 milijardais, šito nebesužinos. Pats kandidatas į Prezidentus, o gal tik premjeras kukliai nutylėjo šį savo kalbos riktą. Gyvenimas pilnas paradoksų.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt