Nuomonės

2012.12.11 16:35

Dovanų karalius nemirė

Rimvydas Valatka, apžvalgininkas2012.12.11 16:35

Kalėdos yra gražus ir geras dalykas net ir tuo smarkiai plintančiu nekrikščionišku atveju, kai viską suvedame tik į dovanas, apsipirkimą bei silkės ir burokėlių mišrainės valgymą Kūčių vakarą užsigeriant ne tik spanguolių kisieliumi.

Kalėdos yra gražus ir geras dalykas net ir tuo smarkiai plintančiu nekrikščionišku atveju, kai viską suvedame tik į dovanas, apsipirkimą bei silkės ir burokėlių mišrainės valgymą Kūčių vakarą  užsigeriant ne tik spanguolių kisieliumi. 

Kad ir ką sakytume, dovanos nėra smerktinas dalykas. Juk ne šiaip sau net ir mūsų Išganytojui Jėzui  vos tik gimus, istorijoje iškart pasirodo trys karaliai, nešini dovanomis Dievo sūnui.

Taigi galime pasidžiaugti, kad Dovanų karalius nebuvo miręs ir šįmet.

Europos Sąjunga prieš pat savo mirtį ar subyrėjimą į dviejų greičių Europą dovanų gavo Nobelio premiją. Dėl to krykštavo mažiausiai euroskeptiški Europos Sąjungos šalių vadovai. Tarp jų ir mūsų valstybės prezidentė.

Lietuva dovanų gavo striuką buką kairiųjų Vyriausybę – be dviejų ministrų ir su ilga lyg tos pasakos lapės Darbo partijos juodosios buhalterijos uodega.

Prieš pat Kalėdas visi iki vieno gavome žinią apie senosios valdžios padidintas elektros kainas ir dar gausime – naujas šildymo sąskaitas, kurios mažesnės būti negali iš principo.

Šiluma ir maistas suryja vis daugiau mūsų biudžeto. Bet, gerai pagalvojus, juk ir tai yra dovana – vis stipriau jaučiame, kad kainuojame. O jei kainuojame, vadinasi, gyvename.

Dovanos neišvengiamai yra susijusios su pažadais. Labai gražiais, apmąstytais, bet dažniausiai neįvykdomais. Galime kalbėti apie ką nori, pradedant vaikų apgaudinėjimu, kad jei berniukas ar mergaitė bus geri, tai Kalėdų Senelis jiems atneš tą ir aną.

Kaip vaikams, kuriems Kalėdų Senelis dažniausiai atneša nei šį, nei tą, taip ir suaugusiems dalijami pažadai dažniausiai pakeičiami blizgiais niekučiais, kuriais ir taip užverstas namo aukštas ar tamsus kambarėlis ankštame miesto bute.

Niekam nežinomas Europos Sąjungos prezidentas H. van Rompuy, Norvegijos sostinėje atsiimdamas Nobelio taikos premiją, žadėjo, kad ES vėl nušvis viltimi. Europos biurokratų generolas J. M. Barroso aiškino, kad artimiausius 60 metų Europa privalo vadovauti pasauliniam taikos siekiui, o artimiausiu metu žadėjo kažkokį susitarimą ir žingsnį glaudesnės pinigų sąjungos link.

Kodėl 60, o ne 50 ar 100 metų? Niekas jo nepaklausė, nes politiškai korektiški europiečiai žino, jog pažadui, kaip ir dovanotam arkliui, į dantis nežiūrima.

Naujoji A. Butkevičiaus Vyriausybė, kurios programą jis šiandien pateikė Seimui, žada mums vietoj lito įvesti braškantį per siūles eurą, išgelbėti nuo maro, bado, karo, infliacijos ir visų A. Kubiliaus valdžios baisybių.

Tiems, kurie rūko kontrabandines cigaretes ir pilasi į automobilių bakus rusišką kontrabandinį dyzeliną, A. Butkevičius pažadėjo skatinti pareigūnus ir nugalėti kontrabandą.

Be to, naujoji valdžia žada sukurti elektroninės Vyriausybės vartus, sujungti pradines mokyklas, progimnazijas ir gimnazijas į vieną Jungtinių mokyklų tinklą, kuriame sportas vėl taps privalomas visiems vaikams ir paaugliams. Kad išglebę ir tingūs moksleiviai nepabėgtų iš atgaivinto fizinio lavinimo pamokų, naują mokyklų junginį naujoji Vyriausybė žada aptverti tvora.

Jūsų nežavi nei tokie pažadai anei tokios kalėdinės dovanos? Nenorite nei euro įsivesti, nei skirtis su kontrabandine taboka, nei pamatyti aptvertą savo gimtąją gimnaziją silikatinių plytų tvora?

Tai ko jūs norite? Taigis kaipgis, kaip gi tai galima pamiršti – labai jau norėjote minimalios algos padidinimo iki 1509 litų.

Todėl kas penktas balsavote už Kėdainių kunigaikščio iš Rusijos partiją ir dabar dairotės, o kurgi tas pažadas, kur ta gražiausiai įpakuota Darbo partijos ir jos Vyriausybės dovana kas trečiam Lietuvos dirbančiajam prieš pat Kalėdas?

Jei prieš rinkimus tikrai patikėjote, kad V. Uspaskichas dvigubai padidins minimalią algą, tai tikrai neabejotinai turite kuo džiaugtis, nes turite retą Dievo dovaną – nepaisant žilstančių smilkinių ir artėjančios pensijos, išsaugojote tyrą vaikišką naivumą.

Jei jau taip, jei dirbate tik už 800 Lt, tai čiupkite pieštuką, o dar geriau įsijunkite kompiuterį ir rašykite laišką: „Kalėdų Seneli, atnešk kitais metais man 1509 Lt minimalią algą“. Kalėdos ateina.  

Komentaras skaitytas per LRT radiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.