Nuomonės

2014.11.18 14:59

Rimvydas Valatka. Seimo kadencijos vidurys – blūdo metas

2014.11.18 14:59

Seime – pats kadencijos vidurys. Lygiai dveji metai po rinkimų. Lygiai dveji iki kitų. Geriausias metas Seimo nariams. Ir labai blogas jums. 

Seime – pats kadencijos vidurys. Lygiai dveji metai po rinkimų. Lygiai dveji iki kitų. Geriausias metas Seimo nariams. Ir labai blogas jums. 

Kadencijai įpusėjus lietuvis tampa panašus į iš lizdo iškritusį paukščiuką, o Seimo narys, priešingai, – į atsiganiusį, savimi pasitikintį medžiojantį lapiną. 

Ką gali paukštelis pasakyti lapinui? Kad nebebalsuos už jį? Papūskit jam į uodegą – kada tai bus?

Kadencijos vidury išsitiesia net labiausiai užniurkytas, iš toliausių pakampių atvykęs Seimo narys. Šlapimas dėl greitai bėgančio laiko jam dar nemuša į smegenis. Muša kitur ir dėl kitko. Vilnių jis jau pažįsta ar tariasi pažįstantis. Artimiausių knaipių padavėjai jį jau atpažįsta, o jei neatpažįsta, tai vargas jiems. 

Jūra jam iki kelių. Jis gali. Jis tuoj jums parodys. Ir rodo.

Jei Seimas kada nors yra atmetęs kokį nors idiotišką įstatymo projektą, tai kadencijos vidury jis būtinai bus įtrauktas į Seimo darbotvarkę. 

Ant Seimo balsavimo varstoto dabar – dešimtys projektų, kuriuos skaitant – nei verkt, nei juoktis. Ir balsavimai dabar – kaip už Lietuvą, vyrai. Vieningai. Be partinių ir ideologinių skirtumų.

Ką tik vieningai visi Seimo nariai, iškyrus vieną „prieš“ ir tris „susilaikiusius“, nubalsavo už tai, kad nebeužtenka mums prie banko, kavinės, sporto ar moteriškų triusikėlių parduotuvės turėti tik po vieną iškabą. Seimas nubalsavo už du viename.

Viršuje – „Nordea“ bankas, apačioje – Šiaurės, vienoje pusėje „Triumph“, kitoje bus parašyta „Triusikėliai ir biushalteriai“, viršuje – „Sportland“, apačioje – „Sporto žemė“. 

Kam to reikia, kokia iš to nauda? O jokios. Tai ką jie ten, nebeturi ką veikti? O tam, kad žinotumėte, kad tai jie valdo ir du kartus labiau nei jūs, Lietuvą, tėvynę mūsų, myli. Jei kartais būsite pamiršę.

Nespėjo Seimas pritarti po pateikimo dvigubų iškabų įstatymui, o jau kitas ant varstoto – kovos su korupcija įstatymas, teikia Finansų ministerija. 

Nupirkote žmonai geresnį paltą ar, neduok Dieve, kailinius, čekį turėsite saugoti penkerius metus, ir jei žmona tvarkydama jūsų apšnerkštą darbo stalą išmes jį į šiukšlių dėžę, amen, Juze, teks jus atsakomybėn patraukti, kad gal čia kyšį tokį gavote. Ir neklauskite, kur saugoti tą nelemtą čekį, jei tie kailiniai buvo skirti ne žmonai. Tada jau geriau bus iškart pasiduoti.

Jei tik bus priimtas šis įstatymas – o tuo nederėtų abejoti, juk kadencijos vidurys – Valstybinė mokesčių inspekcija turės teisę iš jūsų penkerius metus reikalauti kiekvieno jūsų maisto apsipirkimo čekio „Maximoje“ ar „Rimi“.   

Bankai, kurie jau turės po du pavadinimus, privalės valdžiai pateikti informaciją apie kiekvieną į jūsų sąskaitą įkritusį ir ten užsilikusį litą. 

Kadangi kadencijos vidurys, Seimas jums vienu balsu išaiškins, kad toks lindimas į jūsų šaldytuvą, lovą ir spintą yra reikalingas kovai su vis dar pasitaikančia šešėline ekonomika. 

Tik tada, kai kadencija eis į pabaigą ir Seimo nariai Gedimino prospektu nebevaikščios kaip tetervinai, jie ims šaukti, kad visomis keturioms balsavo prieš tokį debilišką įstatymą, todėl dabar būtinai jums reikia už jį balsuoti. Kad tokių nesąmonių daugiau nebebūtų. 

O jei pakišite jam po nosimi seimas.lt su balsavimo rezultatais, kur pažymėta priešingai, Seimo narys taikiai pralemens: „Negi gali prisiminti kiekvieną balsavimą, ponas?“ 

Bet tai toli rūkuose, dabar – kadencijos vidurys. Seimą apėmęs blūdas. Kuriame taip pat galime rasti gražių dalykų. Nueikite kurią dieną prie Seimo. Vaizdas, vertas milijono: kaip jie eina. Ne eina, o plaukia.

Komentaras skambėjo LRT radijuje