Nuomonės

2012.11.14 13:26

Nauja lytis?

Vigilijus Sadauskas2012.11.14 13:26

Jau ir Lietuvoje keletą metų klaidžioja šmėkla, kuri vadinama nauja lytimi (gender). Nedaug kas tiksliai žino šią sąvoką, tačiau ji yra prasiskverbusi į tarptautinių bei nacionalinių institucijų veiklos sritis. Teigiama, kad 1995-aisiais Pekino pasaulinėje moterų konferencijoje feminisčių, lesbiečių nevyriausybinės organizacijos anglišką žodį sex, kuris reiškia dviejų lyčių egzistavimą, oficialiuose dokumentuose sumąstė pakeisti nauju terminu gender.  

Jau ir Lietuvoje keletą metų klaidžioja šmėkla, kuri vadinama nauja lytimi (gender). Nedaug kas tiksliai žino šią sąvoką, tačiau ji yra prasiskverbusi į tarptautinių bei nacionalinių institucijų veiklos sritis. Teigiama, kad 1995-aisiais Pekino pasaulinėje moterų konferencijoje feminisčių, lesbiečių nevyriausybinės organizacijos anglišką žodį sex, kuris reiškia dviejų lyčių egzistavimą, oficialiuose dokumentuose sumąstė pakeisti nauju terminu gender.

Taigi, žodį gender monopolizavo radikaliosios feministės kartu su tarptautinėmis gėjų ir lesbiečių organizacijomis, siekdamos skleisti idėją, kad socialinė lytis nepriklauso nuo biologinės lyties. Anot jų, yra ne dvi lytys, bet šešios ar daugiau, ir tai priklauso nuo asmens seksualinės orientacijos. Lyties pasirinkimas turi tapti vyraujančia tendencija, atsižvelgiant į neginčijamą laiko dvasią.

Nenuostabu, kad ir Lietuvoje nelabai visuomenėje pritapusios asmenybės bando kurti naują lyčių ideologiją, kurti naują homo sapiens, kuris galėtų laisvai rinktis lytį ir seksualinę orientaciją, t. y. sąmoningai nuspręsti, kuo nori būti: vyru, moterimi ar heteroseksualu? O gal gėjumi ar lesbiete, biseksualu ar lytį pakeitusiu asmeniu.

Europos Sąjunga ir Skandinavijos šalys nori, kad šis požiūris į laisvę ir lytiškumą vaikams būtų skiepijamas nuo pat darželio. Prisidengiant vyrų ir moterų lygybe formuojama nauja ideologija, kurios įsivaizduojama esmė - kuo didesnė lygybė, tuo daugiau teisingumo.

Pamenate K. Marksas ir F. Engelsas jau rengė beklasę visuomenę, kuria siekė visų žmonių lygybės. Tai nepavyko.

Klausimas: ar įmanoma suvienodinti tai, kas yra skirtinga savo esme nuo pat pradžių pradžios? Juk pasaulyje visada egzistavo vyriškas ir moteriškas pradas.

Naujoji ideologija nepaiso jokių esminių ar įgimtų vyrų ir moterų skirtumų. Nepripažįstami mokslinių tyrimų, medicinos, psichologijos ir sociologijos rezultatai, kuriais įrodyta, kad skiriasi vyrų ir moterų smegenų struktūra, hormonų pusiausvyra, psichologinė struktūra ir socialinis elgesys. Kadangi suaugusiųjų požiūrį į lytiškumo formas, kurias dirbtinai bandoma sukurti, pakeisti nelengva, svarbiausias šios kultūrinės revoliucijos smūgis yra nukreipiamas į augančią kartą – vaikus ir paauglius.

Vykdant vaikų švietimo programą, kurioje neatsižvelgiama į lytį, vaikai yra mokomi elgtis priešingai jų prigimčiai ir įpratimui. Berniukai gauna kosmetines pinigines ir princesių drabužius, o mergaitės skatinamos triukšmauti ir naudoti fizinę jėgą. Princas sutinka princą, jokiu būdu ne princesę... ir t. t.

Mes suvokiame, jog esame vyras arba moteris, kad priešinga lytis yra iš esmės kitokia, ir todėl mus traukia. O dabar skelbiama, kad moterys gali būti vyrais! Vyrai gali būti moterimis! Arba kuo nors tarpiniu – kartais vyru, o kartais moterimi. Tai jūsų teisė. Esate tuo, kuo jaučiatės, ir jeigu jaučiatės nepatogiai, tada vilkitės priešingos lyties drabužiais, pasidarykite operacijas, implantuokite norimus organus arba atvirkščiai. Kažkur ore tvyro peršamos tariamos laisvės skonis. Esate nelaiminga moteris, jus nuskriaudė vyrai, gal, jei būsit vyru asmeninis gyvenimas susiklostys geriau... 

Kodėl homoseksualus elgesys, kurį atmeta visos religijos ir kuris prieš kelis dešimtmečius Vakarų visuomenėse buvo baudžiamas, dabar yra netgi agresyviai bandomas brukti vaikams darželiuose ir mokyklose? Ar yra tėvų, kurie džiaugiasi, kad jų vaikai yra homoseksualai? Ir kaip homoseksualumas prisideda prie to, kas naudinga visuomenei ir ateičiai įspūdingos demografinės krizės laikais?

Kas gali pasakyti, kas ir kokių tiklų siekia kurdami šią naujos lyties ideologiją? Kas gali paneigti, kad šia ideologija siekiama patenkinti siaurus mažumos interesus juos slepiant – griaunant sveikas socialines struktūras ir vedant prie totalitarizmo. Prisiminkite buvusį šūkį „Kas ne su mumis, tas prieš mus“.

Komentaras skambėjo per LRT radiją. Autorius – technologijos mokslų daktaras docentas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Transporto inžinerijos fakulteto Saugaus eismo centro direktorius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.