Nuomonės

2019.03.06 11:43

Rimvydas Valatka. Kas po rinkimų komitetų? Šeima

LRT.lt2019.03.06 11:43

Kaip yra žinoma, daugiausia balsų per savivaldos rinkimus gavo rinkimų komitetai. Dėl to išgyveno visos partijos. Išskyrus valstiečius, kurių vadas Karbauskis prisiminė komitetus įteisinusią Konstituciją ir pirmą kartą per pastaruosius pustrečių metų nesiūlė jos paskubomis keisti.

Visos kitos partijos neturėjo finansų, skilo, jungėsi, buvo didelė konkurencija, į komitetus pabėgo visi nariai. Bet galiausiai partijos vis tiek laimėjo. Visos.

Landsbergio konservatoriai tarp partijų buvo pirmi, todėl laimėjo kukliai. Socialdemokratų partija Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje gavo po riestainio skylę. Pats socialdemokratų vadas Paluckas  Vilniuje gavo tobulą rinkėjų špygą. Tačiau socialdemokratai laimėjo prieš „Vilmorus“ ir kitas apklausas, kurios visus metus įkyriai rodė, kad šitie tai jau nieko nelaimės.

Valstiečiai per pustrečių metų prarado lygiai pusę per Seimo rinkimus gautų balsų, bet laimėjo, lygindami save su 2015 metais. Reinkarnuotas Uspaskichas laimėjo, palyginti su ta Darbo partijos koma, kuri jo partiją buvo ištikusi, kai metęs gerti vadas buvo pasinėręs į ezoteriją ir psichodeliją.

Liberalų sąjūdis prarado Vilnių ir Klaipėdą, buvo išspirtas ir iš Kauno, bet laimėjo prieš žurnalistus ir politologus, kurie vis aiškino, kad liberalams tai jau tikrai šakės.

Žemaitaitis laimėjo, nes neturėjo pinigų, o ir partijos užrašas buvo kažkoks netoks. Puteikis laimėjo, nes augina Centro partijos bicepsus, katrie ketverius metus bus matuojami ypač tikslia laboratorine aparatūra, skirta mikroorganizmams.

Jūs nepatikėsite, kaip skelbia mandrios antraštės, bet laimėjo net ir Kirkilo partija. Tiesa, pavyko ne taip gerai, kaip apie save Kirkilas galvojo, nes partija negavo nė sudilusio mandato. Bet kai pagalvojo, kad, būdami tik po savo nekrologu pasirašančia grupe draugų, jie dar ilgai sėdės Karbauskio dešinėje, iškart suprato, kad laimėjo. Be to, turi gražaus jaunimo – į aplinkos ministrus nepraėjusią teisingumo viceministrę.

Bet daugiausia laimėjo televizijos serijalas „Giminės“. Kur pažvelgsi, ten politinis Pūkuotukas su savimi vedėsi Paršelį – sūnų, vyrą, žmoną, krūvą pusbrolių ar tik senelį.

Kauno meras Matijošaitis į Kauno tarybą atsivedė jau abu savo sūnus. Gentvilas Vyresnysis į Klaipėdos sostą stūmė sūnų Simoną, o Puteikis – Puteikienę. Zuokas į Vilniaus tarybą atėjo susikabinęs už rankų su savo Zuokiene. Pinskuvienė vedėsi Pinskų.

Už jų šmėžavo Landsbergiai, Mazuroniai, Kupčinskai, Klipčiai ir Sinkevičiai. Visų pusbrolių ir nesuminėsi – tiek daug naujųjų ir senųjų giminių į sostų karus traukė šeimomis. Tik broliai Komskiai kažko nepasidalijo, tai tie ėjo atskirai.

Todėl galima nuraminti partijų lyderius ir jų politikos mokslininkus, kurie užmiegotomis akimis drauge su Prezidente pirmadienį skaudžiai išgyveno dėl šliaužiančio rinkimų komitetų perversmo ir čia pat ragino komitetų dauginimosi organams užnerti bent kokį apynasrį.

Nesijaudinkite, broliai ir seserys, jus išgelbės mūsų familijos.

Jei ir toliau eisis kaip XVIII amžiuje, po ketverių metų rinkimų komitetus turėtų išstumti šeimos. Kurios, o ne koks ten Puteikis, augina raumenis. Partijos skyla, finansų nėra, o Matijošaičiai, Zuokai, Puteikiai ir kitos familijos eina drąsiai.

Apžvalgininko Rimvydo Valatkos komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt