Nuomonės

2018.12.12 09:53

Rimvydas Valatka. Seimo Kirkučio istorijos: ar Skvernelis baigs taip pat, kaip Mussolinis?

2018.12.12 09:53

Ministro pirmininko ir jį lizingavusio Visos Lietuvos Viršininko isterija persiduoda eiliniams Seimo valstiečiams. Antai Algimantas Kirkutis taip susižavėjo Sauliaus Skvernelio retorika, kad po jo kalbos Seime ėmė ir palygino premjerą su šiam valstiečiui labai patinkančio Italijos fašistų vado Benito Mussolini kalbomis.

„Šiandieną Seime buvo pasakyta labai gera premjero kalba. Pagal emocinį įkrovį ji kažkuo man priminė Musolinio temperamentą“, – savo feisbuko paskyroje parašė Seimo valstiečių frakcijos narys.

Jau kitą dieną, tarsi išgirdęs raginimą po išaukštinimo iki fašistų dučės S. Skvernelis paskelbė, kad prieš jo valdžią Lietuvoje rengiamas niekšiškas sąmokslas ir šliaužiantis konservatorių perversmas. Kuriam vadovauja žurnalistas Andrius Tapinas, o viskam diriguojanti Rusija. Premjeras netgi paskelbė, kad jo agentai perėmė slaptą perversmo planą.

Tie, kurie penktadienį, išgirdę tokius premjero svaičiojimus, pamanė, kad MP po sunkios darbo savaitės tiesiog pasikarščiavo, nes kam gi nebūna tokiame darbe šiek tiek pačiuožti stogu, suklydo.

Antradienį ministras pirmininkas patvirtino, kad jis yra šventai įtikėjęs į šliaužiantį konservatorių perversmą. „Laikausi kiekvieno savo žodžio, kurį pasakiau“, – atsakė S. Skvernelis paklaustas apie tai, ar tebemano, kad konservatoriams galėjo įtaką daryti Kremlius. Paklaustas, ar nemano, kad tokiu atveju reikėtų kreiptis į specialiąsias tarnybas, premjeras pasakė, kad „tas jau ir padaryta“.

Paklaustas, į kokias tarnybas kreipėsi, premjeras paprašė pasiimti sąrašą, ir pasižiūrėti, kokios tarnybos yra „kriminalinės žvalgybos arba žvalgybos subjektai“.

Po tokių vyriausybės vadovo paistalų, į kuriuos Kremliaus džiaugsmui jau yra įveltos šalies žvalgybos institucijos, lieka tik džiaugtis, kad valstietis Kirkutis mūsų premjero kalbų emocinio įkrūvio nepalygino su Adolfo Hitlerio emociniu įkrūviu. Kaip žinoma iš istorijos, fiureris, įtaręs rengiamą perversmą, liepė kuo skubiau padegti Reichstagą ir nuteisti už tai tariamus perversmininkus.

Taigi turėtume būti dėkingi gerbiamam Seimo Kirkučiui, kad jis išaukštino Saulių Skvernelį tik iki dučės Mussolinio, o ne Hitlerio emocinio lygio. Kitaip jau turbūt būtų po Seimo.

Vis dėlto, kai medicinos daktaras, o Seimo narys A. Kirkutis yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto patvirtintas habilituotas biomedicinos daktaras, aukština Lietuvos premjero parėkavimus taip pat, kaip ir Italijos fašistų vado Mussolinio leksiką, gero laukti nebeišeina.

Duok, Dieve, kad tik nereikėtų su duče palyginto premjero kada nors lyginti su Jamesu Forrestalu. Buvusiam JAV gynybos sekretoriui J. Forrestalui po karo pasimaišė protas, jis iššoko pro psichiatrinės ligoninės langą šaukdamas, kad atrieda rusų tankai, ir užsimušė.

Galimas daiktas, kad dėl rusų tankų buvo perlenkta, ir tai tėra tik komunistų propaganda. Tačiau akivaizdu, kad psichozės, pakeltos į ministro pirmininko lygį, kurias dar lydi partiečių pagyrimai lyginant valstiečių vyriausybės vadovą, kurio idealas lyg tyčia yra policinė valstybė, su XX fašistų vadu, kelia pavojų. Jei ne valstybei, tai bent jau pačių valstiečių vadų sveikatai.

Apžvalgininko Rimvydo Valatkos komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.