Nuomonės

2017.12.27 09:30

R. Valatka. Kaip žalias, storas ir gauruotas padaras mūsų laisvę vogė

2017.12.27 09:30

Kalėdiniame filme „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ žalias, storas, gauruotas padaras paplokščiu snukiu, plonais pirštais ir geltonomis akimis vardu Grinčas bandė pavogti iš žmonių Kalėdas nušvilpdamas visas dovanėles.

Kaip žinome, pavogti Kalėdų Grinčui nepavyko, nes Kalėdų esmė yra ne dovanėlės.

Toks pat žalias ir gauruotas Seimo valstiečių valstiečių Grinčas paklaikusiomis nuo troškimo valdyti mūsų sielas akimis kasdien bando pavogti mūsų laisvę.

Ne visą iš karto, kaip Grinčas. Žalias Seimo valstiečių Grinčas laisvę vagia dalimis. Plojant tokiems pat piktiems Grinčo gerbėjams, kurie labiau už viską nekenčia laisvės ir laisvų žmonių.

Štai kol laukėme Kalėdų, niekas nė nepastebėjo, kaip valstiečių Grinčas uždraudė į Lietuvą įvežti žurnalus ir knygas, kuriose yra vyno reklamų.

Amerikoje leidžiamą mados žurnalą „Harper`s Bazaar“ prenumeruojanti lietuvė apstulbo vietoj paskutinių žurnalo puslapių gavusi purviną lapą, Kuriame parašyta, kad šis puslapis pašalintas siekiant užtikrinti alkoholio reklamos draudimo laikymąsi.

Vidinis žurnalo viršelis, kurį išplėšus suirtų visas žurnalas, buvo apklijuotas lipdukais su užrašu: „Puslapis pašalintas siekiant užtikrinti Alkoholio kontrolės įstatymo 29 straipsnio 1 dalies laikymąsi, pagal kurį Lietuvos Respublikoje alkoholio reklama yra draudžiama.“

Suplėšyto žurnalo prenumeratorė neslėpė pasipiktinimo. O kaip bus, jei žurnale su vyno reklama bus daugiau vidinių puslapių? O jei kažkas prenumeruoja specializuotą vyno žurnalą? Tai jį visą sukapos į gabalus?

Veryginio Grinčo kontoros skyriaus vedėjas J. Kazlauskas nieko blogo dėl fašistinio-komunistinio valdžios įsakymo plėšyti žurnalus nemato: „Alkoholio reklama draudžiama ir platintojai turėtų tai užtikrinti.“

Per vėlu piktintis. Valdžios nurodymu plėšomi žurnalai – dar tik žiedeliai.

Visi lietuviai, kurie grįždami iš užsienio vežasi amerikietiškų, vokiškų ar lenkiškų žurnalų su vyno reklama, bet eina per žalią muitinės koridorių, jau yra nusikaltėliai. Muitinininkai, radę tokių žurnalų jūsų krepšiuose, privalės juos atimti arba suplėšyti ir būtinai surašyti protokolą. O gausėjantys smerkėjai feisbuke ir kitur tokių žurnalų skaitytojus dar ir kals prie gėdos kryžiaus.

Dar daugiau, jei namuose turite slapta nuo žalio Grinčo įvežtų užsieninių žurnalų ar tik senų lietuviškų žurnalų komplektų, ir rodote juos svečiams, jūs irgi esate nusikaltėlis. Sudeginkit tuos žurnalus, kol nevėlu. Kaip ir E.M.Remargue`o ar Hemingway romanus.

Knygų ir žurnalų plėšymas, jų konfiskavimas muitinėse ir gyvenimo tikrovės lakavimas – visa tai jau turėjome. Žalio valstiečių Grinčo valdžia vienoje srityje jau grąžino Lietuvą į 1987 metus, kai Lietuva paskutinį kartą susigūžusi šventė Kalėdas.

Kol kas tik vienoje. Bet ir metų nuo jų iškėlimo į valdžią praėjo tik vieneri. Leidus žaliam Grinčui pavogti dalį mūsų laisvės, jis gviešis daugiau. Seime jau kuriama Sveikatingumo komisija, kuriai vadovaus Kepenis. Tas pats tipas, kuris iš naivių užpakalių ant ledo lyties šaldytojų kažkada su tokiu Stašaičiu rinko pinigus, žadėdami išmokyti juos gyventi iš palūkanų.

O paskui ateis laikas ir Tiesos ministerijai. Štai dėl ko valdžioje nuolat daugėja policininkų. Dabar jau ne tik premjeras – policininkas, bet ir Vyriausybės kancleriu paskirtas policininkas. Valdžia negirdi medikų ir profesorių reikalavimų, bet dosniai žarsto mūsų milijonus prokurorų algoms padidinti.

Žalias, nuolat meluojantis valstiečių Grinčas žino: kai valdžia ima plėšyti žurnalus ir knygas, jai tuoj pat prireiks tų, kurie pritaikys straipsnį bet kam, kai tik bus liepta tai padaryti. Pirmiausia keršijant tiems, kurie nenori, kad nešvari rusiška salietra Lietuvoje lietųsi laisvai.

Ar leisime žaliam valstiečių Grinčui piktomis akimis kitąmet pavogti dar daugiau mūsų laisvės? Pamąstykime apie tai, kol valdžia mąstyti dar neuždraudė.

Rimvydo Valatkos komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.