Nuomonės

2017.11.15 10:46

R. Valatka. Lietuva skęsta

2017.11.15 10:46

Taip jau atsitiko, kad iki metų pabaigos liko tik 46 dienos. Skaičiuojant su šia diena, iki kurios visi žemės savininkai privalėjo sumokėti žemės mokestį. Tai dabar, kai jau sumokėjo, galima apsidairyti ir apibendrinti nubristą purvą. Kas šituos metus skiria nuo kitų? Kaip atsiminsime 2017-uosius?

Vieni sakys, kad tai buvo negailestingos Karbauskio kovos metai. Už pagonybę, kultūrą ir Gretą. Kiti sakys, kad svarbiausias metų ženklas buvo kainų pasiutpolkė. Tretiems 2017-ųjų simbolis bus yrantis Gedimino kalnas. Prie kurio kas mėnesį ateina po vieną Vyriausybės ir Seimo mahometą. Kuris pasako Kalno pamokslą ir nueina. Palikdamas Kalną griuvimo valiai.

Bet jei geriau pasuktume galvas, tai šių metų ženklas yra vanduo. Paprastas H2O. Labiausiai paplitęs cheminis junginys Žemėje. Kuris dalyvauja reakcijose su metalais ir nemetalais, metalų ir nemetalų oksidais. Tas, kuris gali būti lengvai pagerintas iki C2H5OH. Vanduo, kurio šįmet – ne to pagerinto, o paprasto iš dangaus – Lietuvoje buvo tiesiog per daug.

Užuot gaivinęs kūną ir laukus, vanduo šįmet tik skandino. Visus ir viską. Tai vanduo negailestingai ardė visos Lietuvos kalną. Kuris išmintingų mūsų milijonų įsisavintojų apdairiai buvo paliktas be nuotekų sistemos.

Dar vieną šalies rekordą turėjęs pagerinti grūdų derlius šįmet tiesiog paskendo. Gatves semiantis vanduo paskandino Vilniaus mero R. Šimašiaus tolesnę politinę karjerą. Ugninis vanduo paskandino buvusį Prezidentės patarėją, Seimo narį L. Balsį. Sovietinės išrūgos užliejo rašytojos R. Vanagaitės karjerą. Sukti Kremliaus propagandistai nuskandino Gretos siuvėjo Juozo žiemos kolekcijos pristatymo nušvietimą.

Svetimų žodžių tvanas be kabučių paskandino net universitetų reformos „Titaniką“, KTU rektorių P. Baršauską. O kartu su KTU rektoriaus nurašyta disertacija nuskendo ir valstietiškas-konservatoriškas planas Kaune įkurti Jungtinį universitetų kolchozą.

Seime skendo valdančioji valstiečių ir socialdemokratų koalicija. Po to skendo marksistiniu „Trojnoj“ atsišviežinusios Socialdemokratų partijos frakcija. Prisodrintame rusiškame vandenyje iki ausų paniro Seimo socialistai turtuoliai A. Skardžius ir M. Bastys.

Lyg to dar būtų maža, tuo pat metu Seimo valstiečiai teologės A. Širinskienės iškastoje dievobaimingoje kūdroje sugalvojo paskandinti Seimo konservatorių baritoną V.Juozapaitį.

Visų akyse skendo Klaipėda. Talentingą kino režisierių Š. Bartą skandino įgimtas kino režisierių nikis visas jaunas ir gražias artistes traktuoti kaip meninio haremo sudėtinę dalį.

Gerokai didesnę patirtį haremo kūrinijoje sukaupęs Seimo K. Pūkas prieš nuskandinamas ryžosi užbaigti didžiuosius gyvenimo darbus. Pastatyti dar vieną namą, užauginti dešimtą vaiką ir pasodinti paksiniams rinkėjams vidurinį pirštą. Savo darbščiomis rankelėmis. Pūkui prireiks visos likusios Seimo kadencijos. Jei Dievas duos. Jei tik apkalta Pūko nenuskandins anksčiau.

Tik P. Urbšys Seime nei skęsta, nei dega. Buvęs STT Panevėžio skyriaus vadas yra ištikimas Vingių Jono tradicijoms, o tai, kaip žinoma iš patirties, geriausiai saugo nuo išbandymų vandeniu. Bet kuri moteris Urbšiui viso labo – tik dar viena prisidirbusi Paskenduolė.

Jokia paskenduolė niekada nepaskandins tikro vyro. Sako arkivyskupas emeritas S. Tamkevičius girdamas Urbšį už tvirtą patriarchalinio kaimo laikyseną įžeidinėjant moteris.

Ar konservatorių lyderio G. Landsbergio paklausimas prokuratūros, policijos, VSD, STT ir FNTT vadams dėl jų neva pernelyg atvirų homoseksualių santykių su valstiečių valdžia nepaskandins Karbauskio- Skvernelio dueto?

Karbauskio nepaskandino ir pelnas, gaunamas iš M. Kantoro rusiškų trąšų. Karbauskis giriasi, kad teisėsaugos pasitikėjimas šiuo Seimu yra daug didesnis, nes premjeras buvo vidaus reikalų ministras, o valstiečiai tiesiog negali savanaudiškai nepasinaudoti teisėsaugos jiems nešama informacija.

Vis dėlto yra didelė tikimybė, kad kažkieno plokščiadugnė valtelė ir šituose audringuose vandenyse apsivers. Tik kieno? Ir kada?

Kad ir kaip būtų, sausra Lietuvai negresia. Vanduo liejasi laisvai.

Rimvydo Valatkos komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.