Naujienų srautas

Nuomonės2017.05.31 09:02

R. Valatka. Pro Naisius – tiesiai į tautinę kairę

2017.05.31 09:02

Praėjo daugiau nei pusmetis po to, kai visą valdžią paėmė blaivininkai. O jei tiksliau, tai reikėtų sakyti, kad valdžią paėmė tie, kurie, nepakenkdami sau ir aplinkiniams, nebegali vartoti nė lašo. Todėl labai pyksta ant tų, kurie gali.

Kaip atrodo Lietuva Karbauskio valstiečių ir Butkevičiaus-Palucko socialdemokratų valdoma?

Proto pasireiškimų ir anksčiau valdžioje nebuvo daug. Bet dabar sveikas protas verkia pasikūkčiodamas Seimo daugumos skirtame garde. Valstiečių ir socialdemokratų valdžia naikina paskutinius racionalumo likučius.

Vietoj to, kad valdžia nuspręstų, ko ir kaip mokysim vaikus, kad jie nepasimestų kasdien  greitėjančiame pasaulyje – mechaniškas mokslo metų ilginimas. Vietoj modernios, savo šalimi besididžiuojančios kartos ugdymo – kičinis XIX a. tamsumų kostiumas, užmaukšlintas kiekvienam vaikui, nepriklausomai nuo jo tautybės.

Vietoj universitetų stiprinimo – mechaninis universitetų jungimas pagal XX a. aštuntojo dešimtmečio kolchozų jungimo pavyzdį, kai akademinė bendruomenė, kaip ir kolchozninkai visuotiniame narių susirinkime turi teisę tik pakelti rankas.

Vietoj vaistų pasirinkimo, visiems padengiant tą pačią kainos dalį, – komunistinis įsakymas visiems skirti pigiausią, net jei jis ligoniui padės kaip numirėliui kompresas. Žmogus yra niekas, ir gydytojas niekas, sako Skvernelio-Karbauskio valdžia, o svarbiausia, kad bus sutaupyta 20 mln. eurų.

Ar gali 20 mln. eurų, sutaupytų sveikatos sąskaita, padidinti pasitikėjimą valstybe, piliečių orumą? Ar šita valdžia apskritai supranta, kas yra žmogaus orumas?

Ar valstiečiai ir socialdemokratai bent nori žinoti, kokiomis antisanitarinėmis sąlygomis gyvena ketvirtis lietuvių? Kaip XXI a. antrojo dešimtmečio pabaigoje žmogus gali gyventi be vandentiekio, karšto vandens, dušo, tualeto? Ar, neišsprendus šių elementarių higienos problemų, apskritai įmanoma kokia nors alternatyva besaikiam girtavimui? Pusė kaimo trobų atrodo taip, kad tokioje atsidūręs net negeriantis imtų lakti kaip paskutinis latras.

Vietoj pažemintų tokiomis sąlygomis žmonių orumo ir garbės stiprinimo – gėrimo aptvarai festivaliuose, lauko kavinių kurortuose ir šampano draudimai Operos teatre. Ar čia ir yra ta kova su besaikiu girtavimu?

Baikit, nemanau. Čia yra kerštas visiems, kurie turi kitokią nuomonę nei Karbauskis, Skvernelis ir prie jų kaip penkta šuns koja prikabintos socialdemokratų liekanos.

Kokią santvarką kuria šita pati sau kelią prie alkoholio siekianti užkirsti „blaivintojų“ klika?

Kapitalizmas pagrįstas prielaida, kad tu gali laimėti. Socializmas pagrįstas prielaida, kad tu negali nei laimėti, nei pralaimėti. Tautinis karbauskizmas-skvernelizmas pagrįstas prielaida, kad tu gali tik pralaimėti, bet, jei būsi klusnus, bent nebūsi apšauktas alkoholio pramonės išpera.

Kankanas su alkoholiu – tik įžanga į naujus draudimus. Kokius? Valstiečių programa – kaip du vandens lašai panaši į pernai paskelbtą tautinės kairės su dviem sukryžiuotomis svastikomis postulatų rinkinį.

Štai tik kai kurios iš 48 svastikuotų tautinės kairės tezių:

„Žemė gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams arba  valstybei. Teikti paskolas už palūkanas gali tik Valstybinis komercinis bankas. Valstybė negarantuoja pinigų saugumo tų, kurie juos laikys ne Valstybiniame komerciniame banke. Visa parama iš užsienio nevyriausybinėms organizacijoms turės eiti per Valstybinį komercinį banką.

Atkuriama nacionalinė valiuta. Nepririšama prie jokios valiutos. Šeima sudaryta iš tėvo, motinos ir jų vaikų. Savo rinkos ir gamintojų apsauga. Muitų sugrąžinimas.  Žiniasklaidos priemonių savininkais gali būti tik Lietuvos piliečiai arba valstybė. Kadangi daug punktų kertasi su ES teise,  dėl to derėtis. Jei neišeina – siekti referendumo dėl išstojimo iš ES. Siekiamybė – neutralitetas.“

Dar tęsti? Bet turbūt ir taip aišku, kur atsidurtų Lietuva. Sakote, to valstiečiai nedarys?

Perfrazuojant vieną Merfio dėsnį, valstiečių ir socialdemokratų įstatymų leidžiamajai valdžiai Lietuvoje posėdžiaujant nė vieno žmogaus gyvenimas, laisvė ir nuosavybė nėra saugūs.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą