Nuomonės

2017.01.25 09:56

R. Valatka. Karbauskio valdžiai stiprėjant, klasių kova Lietuvoje aštrėja

2017.01.25 09:56

Sausio 25-oji katalikų liturginiame kalendoriuje skirta paminėti krikščionių persekiotojo Sauliaus stebuklingam atsivertimui į uolų Kristaus mokymo skleidėją tarp pagonių, apaštalą Paulių.

Šv. Pauliaus diena ypatinga ir tuo, kad tą dieną įdėmiau stebime orus. Nuo seno tikima, kad sausio 25-osios, žyminčios pusiaužiemį, priešpiečio oras atitinka pirmąją, o popietinis – antrąją žiemos pusę. Jei saulėta, buvo spėjama būsiant gražią vasarą ir gerus metus. Jei debesuota – tai daug žmonių mirsią. O jei smarkus vėjas pučia, tai gali kilti dideli neramumai.

Per šv. Paulių barsukas išlenda iš olos ir stebi orą. Jei diena saulėta, barsukas pabūgęs savo šešėlio atbulas lenda atgal, vadinasi, žiema dar tęsis ilgai. O jei diena apniukusi, barsukas eina pasivaikščioti, todėl pavasaris jau netrukus.

Nežinia, kaip čia šiandien bus su barsuku, bet po praėjusios savaitės Naisių žiemos melų serijos, kurioje Seimo valstiečių lyderis R. Karbauskis visaip melavo bandydamas apginti savo taip pat meluose įklimpusią Gretą, aišku tik tiek, kad Seimo pagonis Saulius neturi planų virsti Paulium.

Karbauskis su Kildišiene per savaitę prisidirbo tiek, kad vienam iš jų net teko dingti iš Seimo. Atrodo, kas gali būti paprasčiau po to? Pripažink, kad susimovei, muškis į krūtinę, atsiprašyk tautos ir darbu išpirk kaltę! Bet Naisių ponas todėl ir ponas, kad jis negali būti neteisus.

Tai, kad jis pats ir G. Kildišienė melavo, tai kad G. Kildišienė beveik ištisai buvo suklastojusi savo rinkimų biografiją ir net buvo nutverta vagiant pinigus, Karbauskis įvertino ne kaip savo ir partijos klaidą, o kaip nuožmų puolimą prieš jį patį.

„Praėjusi savaitė mus pakeitė, supratome, jog puolimas prieš Seimo daugumą, vyriausybę bus nuožmus ir negailestingas“, – rėkia R. Karbauskis taip, tarsi ne jis pats tuščiagarbę moterį būtų atitempęs į valdžią, o mirtini priešai ją Naisių ponui būtų pakišę.

Kokia ten taisyklė galiojo kolchozų pirmininkams? Punktas Nr.1 „Pirmininkas visada teisus. Punktas Nr.2. Jei Pirmininkas yra neteisus, žiūrėk punktą Nr.1.

R. Karbauskio logorėja – aukščiau įžūlumo. Jis, kaip ir Putinas, kaltina savo kritikus valdžios griovimu. Pasak Naisių pono, G. Kildišienė atsisakė mandato ne todėl, kad buvo elementari vagilė ir melagė, o tik todėl, kad Lietuvoje visi suprastų, jog šio puolimo tikslas yra Karbauskio valdžia. Prisidirbęs veikėjas bando užkeikti, kad daugiau nė vienas apsimelavęs ar apsivogęs Seimo valstietis neatsistatydins be teismo ir tardymo.

Štai tokia Seimo daugumos lyderio žinia Lietuvai: melavau, meluoju ir dar daugiau meluosiu ateity, važinėjau, važinėju ir važinėsiu automobiliu, kuris labiausiai teršia gamtą, o aplink Lietuvoje – vieni priešai, kuriuos reikia naikinti.

Ką gi, liga yra lėtinė ir ji progresuoja. O juk dar nepraėjo nė šimtas dienų valdžioje. Kas bus po pusmečio, metų?

Lietuva ir iki Karbauskio turėjo ne vieną „gelbėtoją“. Bet, išskyrus R. Paksą, kuris skrydį baigė gėdinga apkalta, nė vienas jų nebuvo toks arogantiškas kaip R. Karbauskis. Regis, vienintelis skirtumas tarp Karbauskio ir Pakso tik toks, kad vienas mėgdavo padauginti, o kitas – negeria net kavos.

Ar tik nebus Lietuva išperėjusi diktatoriaus? Seimo valstietės R. Baškienė ir A. Širinskienė praėjusią savaitę viešai paskelbė, kad demokratija kenkia Lietuvai. Ką gi, pašalinus tokį „kenkimą“ kaip demokratija, visus Naisių pono priešus galima būtų nutildyti amžiams.

Praėjusią savaitę Romos popiežius Pranciškus priminė mums, kad Hitleris neužgrobė valdžios Vokietijoje. Hitlerį išrinko žmonės, kurie norėjo darnos. Todėl nepasitikėkite „gelbėtojais“, ragino Šv.Tėvas. Ar išgirs piktam ir kerštingam pagoniui valdžią suteikusi katalikiška Lietuva popiežiaus raginimą?

Klausimas tiems Seimo valstiečiams, kurie dar turi proto: ar jūs irgi pritariate R. Karbauskio paranojai dėl priešų? Ar kritikų skelbimas priešais ir kerštas pusei Lietuvos ir yra ta darna, nešama Lietuvai?

Klausimas retorinis turbūt.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.