Naujienų srautas

Nuomonės2016.12.14 11:33

R. Valatka. Kalėdinė pasaka

2016.12.14 11:33

Artėja Kalėdos. Virš Lietuvos pakaitomis. Tai lyja, tai sninga stebuklais. Pirmą kartą per daugelį metų. Vampyrų svajonės pildosi. Embrionai Lietuvoje gyvens amžinai. Kaip ir apie Šiaulius slankiojantys vilkotakai beigi vilkotrasai, embrionai pergyvens juos sukūrusius moterį ir vyrą. O gal ir pačią Lietuvą embrionai pergyvens.

Kažin kas tuomet pagal valstiečių įstatymą saugos embrionus? Kai nei valstiečių, nei Lietuvos nebebus. Lietuvis pavydus. Pradeda pavydėti embrionams. Amžinojo gyvenimo. Šiame, o ne aname pasaulyje. Kaip atsiversti į embrioną? Ar yr toks būdas žemaičių ir lietuvių? Štai kur klausimas.

Visos Lietuvos viršininkas Karbauskis negeria kavos. Pažadėjo mamai. Už vienkartinį espreso puodelį – vieno euro mokestį, še. Vienkartinis aplinkos ministras pažadėjo mums. Veryga nepažįsta vyno ir alaus skonio. Už alaus bokalą ir vyno stiklą nuo šiol – dvigubai.

Cukrus pabrangs. Lengvatos šildymui  neliks. „Sodrą“ ir GPM sumes į krūvą. O sumetus į krūvą mokesčiai padidės. Valdžia įtaigiai paaiškins, kad iš tiesų tai gaunam daugiau. Pridėjus neįkainojamą valdžios dovaną. Pilką sermėgą ir nagines mokyklinukams.

Juoktis iš valstiečių valdžios nebegalima. Pranckietis sako, kad viskas čia gerai. Kaip valstiečių  ir socialdemokratų valdžia interpretuos žodžio laisvę, taip ir bus. Apsiprasti būtų lengviau, jei nematytume tiek išorinio noro trikdyti darbą. Valdžiai trukdo ir žiniasklaida, ir opozicija. Sako naujoji Seimo daugumos žvaigždutė Kildišienė.

Kuo daugiau valdžia nori gero paprastai liaudžiai, tuo labiau jai trukdo ponai. Klasinė valstietiška atmintis ištraukia vertybę iš komunistinės praeities. Valdžiai visaip gerinant liaudies gyvenimą, klasių kova šalyje stiprėja.

Prastiems šokėjams visada kas nors trukdo. Prieš dvejus metus Kildišienei trukdė darbdaviai. Paskelbė bjaurastį. Personalo direktorė Kildišienė buvo visiška atgrubnagė. Pakenkė bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“  interesams.

Seimo narės Kildišienės biografija kukliai nutyli šį biografijos faktą. Pagražinusiai CV Kildišienei panevėžiečiai patikėjo teisę valdyti valstybę. Kasmet paskirstyti po 9 mlrd. visų mūsų eurų. Mums negaila. Mums taip reikėjo naujų veidų Seime ir politikoje.

Širvintos davė Lietuvai visiškai nepriekaištingos reputacijos Pinskuvienę. Kaunas davė Seimui Miliūtės antrininkę. Vilnius davė Šakalienę. Buvęs Pedagoginis davė Salienę. Romerio universitetas kai davė, tai net dribtelėjo – visų embrionų apsaugininkę Širinskienę. Širinskienė praskleidė asmeninio gyvenimo šydą ten, kur sueina visos mūsų mintys.

Darbinė Vonžutaitė pakeitė Valinskienę ir Baukutę. Darbinę Vonžutaitę pakeitė nedarbinė Kildišienė. Su kryžium nugaroje.

Turtinga politikos talentais Lietuva. Turtingas talentais miestas Panevėžys. Tais sunkiais liaudžiai metais, kai visus į ožio ragą rietė nuožmusis Kubilius, Panevėžys Kubiliui davė spaudos atstovę Jardą Varvarą Ilgakasę Paukštienę.

Panevėžys ūžia. Jardos aktų ir kitų pikantiškų nuotraukų, darytų įvairių vakarėlių metu, kaina per vieną dieną taip šoko aukštyn, kad provincijos žurnalistams tapo nebepasiekiamos. Šaipėsi anuomet garsus Panevėžio žurnalistas. Tas pats, kuris dabar kartu su Kildišiene, Urbšiu ir violetiniu Kepeniu vienoje Seimo frakcijoje pas tą patį poną slūžyja.

Kuo ilgesnis tautos didvyrių sąrašas, tuo trumpesnė istorinė atmintis. Kuo trumpesnė istorinė atmintis, tuo lengviau viską valdžia mums greitai išaiškins.

Skvernelio vyriausybės priesaika šią savaitę.  Skvernelio programoje – juodu ant balto. Patyčios tarp suaugusiųjų yra spręstina sveikatos problema. Juokai baigėsi, ponai.

Prieš pat Kalėdas. Baigiasi bohemiškos liaudies pasaka. Ką nuo kavos, ką nuo arielkos ar vyno, bet pirmiausia nuo laisvo juoko visus mus išgydys. Policininko ir psichiatro smagi ranka. Bepigu tiems embrionams. Kurie gyvens amžinai. Prie visų valdžių vienodai saugiai.

Rimvydo Valatkos komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą