Nuomonės

2021.11.27 17:12

Benas Lyris. Kartu su mumis Dievas valgo mūsų džiaugsmo ir ašarų duoną

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.11.27 17:12

Šį sekmadienį Bažnyčios liturgija jau pradeda švęsti naujus liturginius metus, kurie visada pradedami pirmuoju Advento sekmadieniu. Kartu su Dievo motina Advento sekmadienį mes laukiame paties svarbiausio krikščioniško gyvenimo įvykio – Dievo sūnaus įsikūnijimo ir atėjimo į mūsų gyvenimą.

Atėjimo kiekvieną dieną, kai mes padarome Jam vietos, taip pat atėjimo laiko pabaigoje. Adventas – budėjimas, į kurį kviečia Bažnyčios liturgija – yra mūsų įprastas gyvenimo režimas. Savo kasdienybėje esame kviečiami palikti vietos Dievo veikimui.

Adventas yra gebėjimas kasdienybės situacijose auginti savyje mažą Dievą, gimusį kūdikiu, ateinančiais liturginiais metais. Marijai pasirodęs Viešpaties angelas pasakė: „Nebijok, Marija, tu pradėsi kūdikį, kurį pavadinsi Jėzaus vardu“. Marijai taip pat buvo pažadėta, kad jis vadinsis Emanueliu, o tai reiškia „Dievas su tavimi, su mumis“.

Adventas – budėjimas, į kurį kviečia Bažnyčios liturgija

Norisi linkėti, kad ateinančiais metais, kai kasdienybėje patirsime nusivylimą, baimę, netikrumą, niekas iš mūsų neatimtų vilties ir suvokimo, kad Dievas kiekvieną dieną yra su mumis, kartu su mumis Jis valgo mūsų džiaugsmo ir mūsų ašarų duoną.

Dievo tikrumo paliesti ir apdovanoti, eikime per gyvenimą visus ateinančius liturginius metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt