Nuomonės

2016.11.16 08:23

R. Valatka. Priesaika per Didžiąją Pilnatį garantuoja permainas

2016.11.16 08:23

Lapkričio 14-ąją virš Lietuvos pakibo pati didžiausia, kokia tik gali būti Pilnatis. Supermėnulis. Tokio Lietuvoje nebuvo nuo pat didžiųjų 1948-ųjų trėmimų į Sibirą. Taip jau sutapo, kad naktį dar ir Mėnulio užtemimas įvyko.

Žodžiu, ne tik didžiausia Pilnatis, bet dar ir kruvinas Supermėnulis kybojo virš Lietuvos, kai Vilniuje prisiekė naujasis Seimas. Kuris dar ir pirmininką bei jo pavaduotojus iki išnaktų rinko.

Kaip geriems mokiniams žinoma iš fizikos, o ne tokiems geriems gali patvirtinti visi poliklinikų daktarai, Mėnulio trauka stipriai veikia žmonių smegenines. Ypač keistesnių. O pirmiausia pagonių, kurių vienas vaidilučių ne tik pateko į Seimą, bet ir planuoja tapti visos Lietuvos pilkuoju vaidila – pilkuoju krivių krivaičiu.

Kadangi religijotyrininkai tvirtina, kad bet kurio pagonių tikėjimo pagrindas yra prietarai, o lietuvių pagonybė tik ant jų ir stovėjo, Didžioji Pilnatis gali būti bloga lemiantis ženklas, kurį krikščionis Kristupas Kolumbas prieš Amerikos indėnus panaudojo dar 1504 metais.

Mėnulio trauka taip paveikė Seimą, kad į jį patekę valstiečiai nebepaisė net išankstinio savo ir visos Lietuvos vaidilos užkeikimo nedirbti naktimis.

Naktinėdami per Didžiąją Pilnatį ir dairydamiesi į ant žemės lipančią kruviną Pilnatį „valstiečiai“ pravertė į Seimo vicepirmininko postą koalicijos partnerių socialdemokratų lyderį Algirdą Butkevičių. Vaizdžiai kalbant, „valstiečiai“ jau pirmą darbo dieną sugadino naujosios koalicijos vieną pagrindinių prietaisų.

„Valstiečių“ vadas Ramūnas Karbauskis po to dar bandė aiškinti, kad tai kažkoks nesusipratimas. Tačiau sprendžiant iš to, kad A. Butkevičiui iki naujo saugaus finansine prasme posto pritrūko tik vieno balso, tai yra pats tikriausias kruvino Supermėnulio siųstas permainų ženklas.

Kokias dar permainas Lietuvai neša per Didžiąją Pilnatį prisiekusi Seimo dauguma?

Viena didžiausių permainų – tai, kad naujosios valdžios politikai jau nuo pirmosios dienos nebeatsako už anksčiau pasakytus savo žodžius.

Nors „valstiečiai‘ sakė, kad Seimo nariai nebegalės būti ministrais, po rinkimų tai nebegalioja. Sakė, kad nedidins mokesčių, bet jau kitąmet mokesčiai bus padidinti visiems, kas dar suduria galą su galu. R. Karbauskis ne vieną ir ne du kartus pakartojo, kad nesidės nei su Viktoro Uspaskicho, nei su Rolando Pakso partijomis, bet jau susidėjo.

Būsimasis premjeras Saulius Skvernelis prieš rinkimus sakė, kad vienys visą tautą bendram darbui, bet dabar jau sako, kad jo valdžia dirbs ir atstovaus tik tai daliai Lietuvos, kuri už juos balsavo.

Visi kiti, o ypač tie, kurie pasisako už Lietuvos gynybos ir nacionalinio saugumo stiprinimą, visi tie savanoriai ir šauliai, anot tvirtai įsitikinusio S. Skvernelio, yra ne kas kita, kaip tik būsimi tėvynės išdavikai atėjus „x“ dienai. Į kuriuos iki atskiro „x“ parėdymo galima nekreipti dėmesio.

Veikiama Pilnaties jau pirmąją darbo dieną naujoji Seimo dauguma vis smarkiau bijojo patyčių. Svarbiausia be patyčių, kartojo žurnalistams ką tik iškeptas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. O paskui leptelėjo klausimą: o kokiu keliu dabar man sugrįžti į Seimo salę?

Pirmoji Seimo kadencija būna tuščiai, užleisdama Seimo pirmininko kabinetą Žemės ūkio akademijos profesoriui V. Pranckiečiui išpranašavo buvusi Žemės ūkio akademijos studentė Loreta Graužinienė.

Buvusi Seimo pirmininkė tik į pabaigą suprato, kad malkas skaldo ne žurnalistai. Malkas skaldo valdžia ir jos pasipūtę ar, kaip dabar madinga sakyti, arogantiški vaidilos, o žurnalistai tik atsirenka, kurios pliauskos dega geriausiai.

Tačiau visuotinai žinoma, kad šuns balsas į dangų neina net ir per Didžiąją Pilnatį. Naujoji valdžia, dar net nesulaukusi tikros kritikos, visa gerkle šaukia apie patyčias. Kas per tokį triukšmą laukia Lietuvos?

Jei išgyvensim ir šitos Pilnaties prisaikdintą Seimą, trauksim dar ilgai.  Kaip praneša NASA, kitą kartą Mėnulis taip arti Žemės, kaip praėjusį pirmadienį, priartės tik 2034-ųjų lapkričio 25-ąją.
 

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.