Nuomonės

2021.09.25 17:04

Benas Lyris. Neturime prabangos savo broliuose ir seseryse ieškoti priešų

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.09.25 17:04

Sekmadienio Evangelijos pagal Morkų tekste Jėzus sako: „Kas ne prieš mus, tas už mus“. Kaip dažnai mes susipriešiname, galvodami, kad jeigu žmonės neina kartu, nepalaiko mūsų iniciatyvų, jie yra priešiški.

Šiandien, kai turbūt visas pasaulis, ne tik Lietuva, rodo suskaldytų visuomenių pavyzdžius, kai dalijamės į stovyklas tų, kuriose vieni esą yra geresni, o kiti – prastesni, didžiausiu iššūkiu ir galimybe lieka atrasti tiltus, kurie mus jungia, o ne sienas, kurių tiek daug pristatome. Pandemija, artimų žmonių netektys, baimės, sunkios gyvenimo sąlygos krikščionio gyvenime yra kaip fotografijų ryškalai – jie parodo tikrąjį mūsų veidą, tai, kokie mes esame iš tikrųjų. Ir reikia labai daug tikėjimo bei geros valios, kad galėtume rasti bendrą susikalbėjimo dialogą.

Turbūt šiandien iš sekmadienio Evangelijos mes kiekvienas galime nuoširdžiai paklausti savęs – ar manyje yra tiek daug geros valios, kad išgirsčiau kitą? Ar mano gyvenime pažintas Dievo veidas leidžia eiti prie kitų žmonių širdžių, nesvarbu, kokie jie bebūtų, nesvarbu, kad jie prieštarauja mano įsitikinimams, mano nusistovėjusiai tvarkai ir vertybėms? Laisvo žmogaus bruožas visada yra analizuoti informaciją, su kuria nesutinku, ir pabandyti suprasti.

Kai dalijamės į stovyklas tų, kuriose vieni esą yra geresni, o kiti – prastesni, didžiausiu iššūkiu ir galimybe lieka atrasti tiltus

Atraskime savyje labai daug geros valios, ne tik problemų paieškas kitų žmonių gyvenimuose, bet ir jų sprendimo būdus. Prašykime Kristaus Evangelijos šviesos, kuri visuomet yra kelias į tarpusavio susikalbėjimą, kad pajėgtume statyti ne sienas, kad girdėtume ne tik save pačius, kad turėtume jėgų išgirsti kitus žmones ir rasti tai, kas mus jungia.

Esame labai maži, Lietuva yra labai maža, ir per didelė prabanga mums yra skaldytis bei savo broliuose ir seseryse ieškoti priešų. Atpažinkime kiekvieno žmogaus akyse savo dukrą, mamą ar tėtį. Dėl Dievo meilės, dėl To, kuris mus pamilo, eikime kiekvieną dieną mylėdami, girdėdami ir bandydami kitus suprasti taip, kaip Dievas mus supranta.

Dievas mato mūsų širdį. Mes jos dažnai nepamatome, nes žvelgiame į kitų žmonių klaidas, priešiškumą, nusistatymą. Ir pritrūksta laiko pamatyti veidą ir akis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt