Nuomonės

2017.03.30 11:32

R. Valatka. Viskas buvo kaip visada

2017.03.30 11:32

Viskas buvo kaip visada. Kandidatai vaikščiojo nuo durų iki durų ir tepė saldžiai. Baubė, mekeno ir grasino – iš ekranų ir vaizdo klipų. Fotošopu glaistė veido nelygumus ir spuogus reklaminiuose pakelės portretuose. Kaišiojo savo knysles į svetimas feisbuko paskyras.

Kvadratiniu lizdiniu būdu žadėjo dauginti minimalią ir vidutinę algą, iš visų mūsų kišenių – apmokėti derliaus šventes ir Sartų lenktynes. Kai kur – net po naują butą ar žemės sklypą visiems savo apygardos gyventojams. Ypač tiems, kurie sutiks daugintis. Kiti net pažaliavę aiškino, kaip iš Lietuvos labai staigiai padarys uždarą Naisių zoną.

Idealistai iš Dešiniųjų Sektantų Bažnyčios rodė pilietinį aktyvumą ir platino memus su jų nekenčiamų Seimo kairiųjų portretais. Šitaip sektantai gąsdino tuos, kurie nežada balsuoti: jei ir šįkart neateisite, tai jie vėl bus išrinkti.

[citata]

Pasyvesni rinkėjai iš papratimo seniokiškai svajojo apie tai, kad Lietuva būsianti išgelbėta tiktai pakeitus proporcinę-mažoritarinę rinkimų sistemą vien tik į asmenybių rinkimą ir parinkimą. Ir žiopčiojo kaip į krantą išmesti karpiai, kai kas nors jų paklausdavo, o kodėl tada jie vis neišrenka bent jau tos pusės gero Seimo, kuri ir dabar renkama iš asmenybių.

Emigrantų bendruomenė piktinosi, kad nėra balsavimo internetu. Štai jei būtų internetinis, tai  emigrantai, kurie yra tokie pat šviesūs kaip dangaus Saulė, savo balsais atvestų į valdžią tikrus aniuolus, o aniuolams valdant ir patys sugrįžtų namo, kaip dainoj sugrįžta jaunystė, alyvoms sužydėjus.

O, Juozapai šventas! Rinkimai kaip rentgenas peršviečia, kokia vaikiška ir klaidatikė mūsų visuomenė. Jai atrodo, kad užtenka varu, internetu ar siaubo filmukais visus atvaryti balsuoti, na, dar pakeisti prastų muzikantų sėdėjimo scenoje tvarką, ir Lietuvą užlies dangiška politinė muzika.

Ar tikrai? Žmonės gerieji, gal laikas būtų akis prasikrapštyti?

Ar tikrai esate įsitikinę, kad emigrantai balsuotų kitaip, nei tie, kurie liko Lietuvoje? Manote, kad emigrantai yra iš kitokio molio drėbti, nei visi kiti lietuviai? Pagaliau ar tikrai protinga yra raginti eiti balsuoti tuos, kurie nenori ir dar pučiasi, kad jie neis balsuoti dėl to, kad visos valdžios blogos?

Iš kur tas naivus įsitikinimas, kad tie, kurie nenori balsuoti, kažkokiu jūsų būdu įtikinti pakelti savo užpakalius, sekmadienį pajudės prie balsadėžių ir balsuos būtent už tuos, kuriuos jūs taip trokštate pamatyti valdžioje?

Ar gali tokie piliečiai, kuriems iš principo dzin, išrinkti geresnius nei buvo, juolab geresnius už save? Ar ne tokie kažkada balsavo ant juoko – už Vilkaitį ir Šerėną, Valinsko prisikėlimą ir Garliavos žudiko garbintojus, ar ne tokie balsuodavo už Uspaskichą ir jo ciniškai atvirus bandymus pasislėpti nuo teisingumo tai Seime, tai Europos parlamente? 

Ar ne tokie suteikia mandatus pasieniečių šunų žudikams ir Druskininkų carams, o dabar žada balsuoti už visos Lietuvos dvarininko surinktą šutvę?

Tai gal geriau jau jie neateina balsuoti. Tegu sėdi sau namie, keikia Kubilių ir Seimą ir nesikiša ten, kur nieko neraukia. Nes jiems juk neskauda dėl Lietuvos, o tik dėl savo šiknos skauda.

Prieš metus Lenkijoje jie, išgirdę Sektantų Bažnyčios raginimą, atėjo balsuoti, ir ką gavo Lenkija?

Antieuropinį, moterų teises varžantį, Konstituciją ir teisinės valstybės pamatus griaunantį, piliečių laisves uzurpuojantį ir ekonomikos dėsnių nepaisantį režimą. Štai ką gavo Lenkija, išjudinusi tuos, kurie prieš tai neateidavo balsuoti. 

Ar tie, kurie naiviai ragina visus ateiti balsuoti, bent jau pagalvojo, kad galimas ir toks variantas? 

Lietuva yra tokia, kokie esame mes patys. Seimas visada išeina toks, koks išeina balsuotojų proto, atsakomybės ir padorumo vidurkis. Kol nepasikeisime mes patys, nepasikeis ir Seimas. Bus toks pat, kaip visada. Tik ar keičiamės?

Sprendžiant iš to, kaip aktyviausi, o paskui juos ir pikčiausi rinkėjai atitaria kandidatų pažadų trelėms, tai nelabai.    

Rimvydo Valatkos komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.