Nuomonės

2021.09.18 17:17

Benas Lyris. Kokia yra tikro krikščionio lyderystė?

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.09.18 17:17

Šiandien mūsų visuomenėje organizuojami lyderių, vadovų, žmonių, kurie galėtų būti pirmi, seminarai, akcentuojama galia ir pirmavimas. Evangelijos centrinis sakinys šį sekmadienį yra savotiškas prieštaravimas visam tam – Jėzus sako, kad žmogaus sūnus bus atiduotas priešams ir perspėja visus, norinčius Jį sekti: „Kas trokšta būti pirmas, visiems tetarnauja“.

Kai gyvename kultūroje, kurioje galia, pirmavimas, noras valdyti kitus, būti lyderiu tampa gyvenimo tikslu, Jėzus primena savo mokiniams ir visiems, kurie girdi Jo žodį, kad tikroji žmogaus lyderystė nėra buvimas pirmu, tikroji lyderystė yra gebėjimas imtis atsakomybės už šalia esančius žmones, gebėjimas atiduoti savo gyvenimą kitiems. Katalikų bažnyčioje net popiežius vadinamas lotyniškuoju terminu servus servorum – tarnų tarnu, tuo, kuris patarnauja, dovanoja šalia esantiems gyvenimą.

Jėzaus kvietimas, kuris galėtų šiandien mus atvesti į teisingą vietą, kai norime atrasti tiesioginį ryšį vieni su kitais, yra gebėjimas patarnauti vienas kitam, imtis atsakomybės vienas už kito gyvenimą. Ir Jėzus mokiniams, kurie ginčijosi kelyje, kuris iš jų didesnis, pavyzdžiu pateikia mažą berniuką, kuris turi nuolankią ir atvirą širdį, gali priimti kitus, nėra angažavęsis norui valdyti, būti galingu ir stipriu, tačiau turi šventą pašaukimą – savo gyvenimo mažuose dalykuose pamatyti didelį Dievą.

Tikroji žmogaus lyderystė nėra buvimas pirmu, tikroji lyderystė yra gebėjimas imtis atsakomybės už šalia esančius

Motina Teresė ne kartą yra sakiusi, kad nėra didelių darbų, svarbių ir ypatingų įpareigojimų, tik tie darbai ir pareigos, kuriuos kiekvieną dieną galime daryti su didele meile. Turbūt tai ir yra mūsų pašventinimas per kasdienybę. Per mažus dalykus, per paprastus žmones, kuriuos kasdien sutinku, per mažas pareigas, kurių atlikti imuosi su didele atsakomybe – eidamas į jas su Dievo valia, Šventąja dvasia, su pasitikėjimu, galiu perkeisti ir padovanoti pasauliui paties Dievo artumą.

Krikščionis yra tas, kurio lyderystė yra tarnavimas, kuriam nereikia konferencijų ir ypatingų galių, kuris gražiausia savo gyvenimo tikrove laiko paties Jėzaus atiduotą už mus gyvenimą, kad ir jis pats galėtų atiduoti save kitiems.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt