Nuomonės

2021.09.04 17:30

Benas Lyris. Išmokime dėkoti vieni kitiems

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.09.04 17:30

Sekmadienio Evangelijos centrinis sakinys – mintis apie Jėzų Evangelijoje pagal Morkų: „Jis daro, kad kurtieji girdi ir nebyliai kalba“. Jėzaus prisilietimas prie žmonių visada reiškia tikrovę, kuri gydo.

Tai reiškia paties Dievo veikimą žmogaus gyvenime. Šiandien, kai gyvename visuomenėje, kurioje mums nuolat kartojama, ko mes negalime, kai gerumas, kuriuo gyvename, tampa savaime suprantamu dalyku, gerais būti užmirštame.

Dažnai žmonės yra labai geri, tačiau susidurdami su abejingumu, nereikalingumu, jie pradeda apsiprasti su ta tikrove, kurioje gyvename. Jėzaus prisilietimas prie žmogaus gyvenimo reiškia patvirtinimą, kad jis yra svarbus. Kad žmogaus gyvenimas yra ta vieta, kurioje Dievas randa būdų jį mylėti. Ir kad žmogų jis veda per tai, kas jis yra, į šventumą.

Kai šiandien mums nuolat kartoja mūsų klaidas, kai nuolat patys matome kitus ir kritikuojame juos už silpnumo vietas, lieka didžiausiu stebuklu atpažinti žmoguje gerumą ir jį paskatinti. Pasigendame ryšio, kuris įkvėptų eiti toliau, patvirtintų, kad esame teisingame kelyje, iškeltų mumyse esančius gražiausius talentus ir dėkotų mums už tai, kas esame. Išmokime dėkoti vieni kitiems – už geras iniciatyvas, gražius įkvėpimus, gebėjimą eiti toliau. Taip, kaip Kristus daro, kad „kurtieji girdi ir nebyliai kalba“.

Dažnai kritika, neigiamos emocijos, visuomenės susiskaldymas, kurį matome visais informacinio srauto kanalais, padaro mus nebyliais, kurčiais ir priverčia izoliuotis nuo pasaulio. Pradedame nebetikėti, nebeklausyti ir nebegirdėti vieni kitų. Jeigu rastume kalbą ir būdus parodyti, kokie esame vienas kitam reikalingi, koks didelis stebuklas įvyktų visuomenėje, kurioje tiek daug susipriešinimo.

Išmokime dėkoti vieni kitiems – už geras iniciatyvas, gražius įkvėpimus, gebėjimą eiti toliau

Brangus šio sekmadienio apmąstymo skaitytojau, linkiu Tau ir sau atpažinti savo šeimoje, darbovietėje – aplinkoje, kurioje esame kiekvieną dieną – gražias iniciatyvas, žmonių talentus, juos paskatinti ir už juos padėkoti. Atpažinti ir skleisti tai, ką turime savyje gražiausio.

Jeigu Dievas būtų ėjęs per pasaulį ieškodamas tobulų žmonių, Jis būtų jais nusivylęs. Dievo pedagogika šiek tiek kitokia. Jis netobuluose žmonėse skatino tai, ką jie turi savyje gražiausio. Tokia pedagogika išgydė juos nuo nebylumo, negirdėjimo, nenoro gyventi ir veikti. Tokia pedagogika yra kiekvieno krikščionio kelias – skatinti, atpažinti ir būti dėkingu už kitų žmonių gražias iniciatyvas ir gražesnio pasaulio viziją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt