Nuomonės

2021.07.31 17:08

Benas Lyris. Surasti Dievą: ne piligriminėje kelionėje ar pamaldose, o kasdienybėje

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.07.31 17:08

Baigiamasis šio sekmadienio Evangelijos fragmentas – Jėzaus pasakyti žodžiai: „Aš esu gyvybės duona, kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“.

Atradus savo gyvenime Viešpaties vedimą, turbūt visi keliai yra geri. Ne todėl, kad lengvi ir suprantami, bet dėl to, kad atpažįstame Jį vedantį ir einantį kartu kiekvieną dieną. Didelė užduotis yra surasti Dievą ne piligriminėje kelionėje, ne bažnyčioje pamaldų metu, bet savo gyvenime. Dauguma nesurandame, nes ieškome Jo kažkur toli arba tikime, kad jeigu mūsų gyvenime Dievas veiktų, viskas jame būtų lengva.

Bet palaimintas tas, kuris atpažįsta Jį kaip atramą ir geba su juo eiti kaip su gyvybės duona, kuri leidžia nenusivilti ir priimti visas gyvenimo formas bei pavidalus.

„Aš esu gyvybės duona, kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“

Jėzaus mokiniams į rankas atiduota Dievo artumo duona yra Jis pats. Jis pats leido save išdalyti, padauginti ir suvalgyti, kad mokiniai gautų tą pačią dvasią ir kiekvieną dieną atpažindami Jį savo gyvenime, eitų šia dvasia į pasaulį.

Gyvybės duona Švenčiausiame sakramente yra ženklas, kad su mumis Jis yra kiekvieną dieną, 24-ias valandas per parą. Jis dovanoja mums savo atleidimą, savo meilę, kantrybę, laiką – viską, kad atpažindami Jį savo kasdienybėje, niekada nenusiviltume.

Todėl ėjimas su Dievu yra pati didžiausia drąsa. Drąsa ne todėl, kad viskas lengva, bet todėl, kad Jis mane palydi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.