Nuomonės

2021.07.24 16:59

Benas Lyris. Svarbiau negu duona – žmonės, su kuriais galime ja dalytis

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.07.24 16:59

Šio sekmadienio Evangelijoje sutinkame nuostabų vaizdą, gerai žinomą net ir tiems, kurie retai užsuka į bažnyčią ir klausosi Evangelijos apmąstymų: Jėzus padaugina duoną ir iš kelių žuvelių padaro jų daug.

Stebuklas įvyksta ne tame, jog Dievas iš nieko padaro daug, bet kad Jis paskatina dalytis visus tuos, kurie savyje šį tą nešioja. Ir mūsų gyvenime tikras pokytis įvyksta ne tada, kai iš nieko padarome daug, tačiau kai atiduodame tai, ką savyje turime geriausio. Kai pastebime ne tik savo, bet kitų žmonių poreikius. Kai suprantame, kad daug svarbiau negu duona yra žmonės, su kuriais galime ta duona dalytis.

Tai yra dieviškumo ir Evangelijos pilnatvė – pamatyti ne tik savo gyvenimo tikrovę, kurioje aš esu ir man kažko reikia, tačiau ir kitų žmonių poreikius bei lūkesčius. Jėzaus kvietimas šiam stebuklui yra dalytis tuo, ką turime savyje, tai yra kvietimas ne be mūsų pastangų padaryti stebuklą kasdienybėje ir pridauginti visko, tačiau atpalaiduoti savo pačių širdį, pamatyti, kur galime atiduoti save kitiems.

Ir mūsų gyvenime tikras pokytis įvyksta ne tada, kai iš nieko padarome daug, tačiau kai atiduodame tai, ką savyje turime geriausio

Ši Evangelijos žinia visada yra stebuklas mumyse – kokie taptume turtingi, jeigu kiekvienas atiduotume vienas kitam tai, ką turime geriausio, ką turime pasislėpę, pasidėję blogesniems laikams, tai, ką laikome savo saugumo garantu. Pati didžiausia investicija šiandien, kai gyvename nežinios, baimės ir viruso apkabintoje visuomenėje, yra investicija į santykius. Dangus yra mūsų pastangos nebūti abejingais vieni kitiems.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.