Nuomonės

2021.07.03 16:28

Benas Lyris. Iš Jėzaus buvo tikimasi politinio vadovo, kuris ateis ir įves teisingumą

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.07.03 16:28

Sekmadienio Evangelijoje girdime evangelisto Morkaus tekstą, kuriame sakoma, kad tik pranašas nebepriimamas tarp savųjų. Čia kalbama apie Jėzų, kuris, be kita ko, darė labai daug stebuklų kasdieniuose žmonių gyvenimuose.

Jėzus kasdienybėje paliesdavo žmonių gyvenimus, tačiau jie negalėjo patikėti, kad toks paprastas, vienas iš jų, žmogumi yra tapęs Dievo sūnus. Ir jis gali būti jų pačių artume.

Evangelijoje pagal Morkų mes girdime klausimą: „argi jis ne dailidė, ne Marijos sūnus – Jokūbo, Jozės, Judo ir Simono brolis? Argi jo seserys negyvena čia pas mus?“

Norint praregėti ir patirti kasdienybės džiaugsmą, tereikia atsimerkti.

Dažnai ir mes gyvenime laukiame stebuklų. Iš kažkur toli. Mes apsiprantame su įvykiais, įvairiais dalykais ir situacijomis, kurios vyksta mūsų gyvenime. Norint praregėti ir patirti kasdienybės džiaugsmą, tereikia atsimerkti.

Norint pamatyti, kokie ypatingi žmonės supa mus, mūsų darbo kolektyve, šeimos kasdienybėje, kaimynystėje, dažnai tereikia tiesiog praregėjimo. Labai atviros širdies. Jeigu turėtume tokią širdį, mes taptume turtingi. Galėtume pažinti pačius gražiausius dalykus, esančius vienas kito gyvenime.

Pats didžiausias stebuklas atpažinti ne tai, kas mus piktina vienas kito kasdienybėje, bet ką turime savyje gražiausio.

Šiandien, kuomet gyvename skandalų visuomenėje, kuomet gyvename intrigų visuomenėje, kaltinimų visuomenėje, kuomet mus nuolat turi dirginti internete, įvairiausiose interneto svetainėse pasirodžiusios skandalingos sensacijos ir kitų žmonių klaidos, lieka pats didžiausias stebuklas atpažinti ne tai, kas mus piktina vienas kito kasdienybėje, bet ką turime savyje gražiausio.

Taigi, tuos gražiausius dalykus reikia pastebėti, juos įvertinti, už juo padėkoti ir eiti kartu su jais.

Jėzaus kultūroje, toje semitų kultūroje, kurią mes sutinkame Šventajame Rašte, iš Dievo taip pat buvo tikimasi kažkokių ypatingų dalykų. Buvo tikimasi galbūt tokio politinio vadovo, kuris ateis ir įves teisingumą. O čia štai ateina Dievo sūnus, kuris buvimu, savo pavyzdžiu, savo gyvenimu siekia perkeisti šalia esančių žmonių gyvenimus.

Buvo tikimasi galbūt tokio politinio vadovo, kuris ateis ir įves teisingumą. O čia štai ateina Dievo sūnus, kuris buvimu, savo pavyzdžiu, savo gyvenimu siekia perkeisti šalia esančių žmonių gyvenimus.

Tegu ir mes atpažinsime ne blogiausias savo artimųjų gyvenimo detalias, tačiau pačias gražiausias. Tegu surasime savyje taip pat kažką gražaus, ką galėtume savyje mylėti ir skleisti. Ir te atpažinsime Dievą, besiliečiantį mumyse mišių metu, Evangelijos žodžiais, te neapsiprasime su jo stebuklingu priartėjimu mūsų kasdienybėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt