Nuomonės

2021.03.27 16:45

Benas Lyris. Kada mes tampame panašūs į Dievą

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.03.27 16:45

Verbų sekmadienį pradedame kelionę į Didžiąją savaitę, kurioje apmąstysime mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus kančią, mirtį ir prisikėlimą. Prisikėlimo tikrovė yra svarbi todėl, kad tik Dievas gali mums padovanoti tikrovę, kurioje nėra mirties.

Šventų Velykų paslaptimi mes švenčiame pačią svarbiausią krikščionišką tiesą – Viešpaties Jėzaus Kristaus padovanotą gyvenimą mums, atpirkimą mūsų nuodėmių, išgydymą mūsų žaizdų. Kai šiandien pasaulyje matome gana daug dramų, atrodo, kam reikalingas dar vienas kančios apmąstymas? Tačiau Jėzaus kančios apmąstymas ir jo kryžiaus kelias yra duotas mums kaip dovana, kad padarytų mūsų širdį jautria kitiems, kad suprastume, jog žmogus didelis yra ne tada, kuomet mato tik save, bet padaro savo gyvenimą vietos kitiems. Ypatingai tiems, kurie yra nepatogūs, nėra tokie kaip aš pats, kuriems reikia skirti laiko ir dėmesio.

Tegul perskaityta Kristaus kančios istorija supurto mano ir Jūsų širdis suprasti sunkumuose esančius žmones, leidžia pabandyti matyti žmonių sunkumus ir skausmą, ne tiek pasaulį kritikuoti, kiek jį gelbėti, lygiai kaip Dievas, atiduodamas save ant kryžiaus, buvo tas, kuris gelbėjo pasaulį jį apkabindamas, nes kryžiaus tikrovė reiškia savo ego nubraukimą ir dovanojimą kitiems. Taip ir mes, tapdami jautresniais kitų žmonių skausmui savo aplinkoje, tampame dieviški.

Dauguma žmonių galvoja, kad Dievas mus mato iš dangaus, tačiau iš tikrųjų Dievas yra vienintelis asmuo, kuris žmogų mato iš vidaus. Ir mes galime vienas kitam padovanoti tokį pat jautrų žvilgsnį, jei gebėsime matyti ne tik žmonių klaidas ir nuodėmes, jų padarytus pasirinkimus, bet, pirmiausia, jų priežastis. Kai gebėsime ne nuteisti, pasmerkti ir plakti vieni kitus, bet kelti taip, kaip Kristus yra pakeltas ant kryžiaus, kad mus paliestų savo prisikėlimo artumu.

Kai šiandien pasaulyje matome gana daug dramų, atrodo, kam reikalingas dar vienas kančios apmąstymas? Tačiau Jėzaus kančios apmąstymas ir jo kryžiaus kelias yra duotas mums kaip dovana

Mes tampame panašūs į Dievą, kai gebame kelti kitus. Mes tampame panašūs į Dievą, kai kitų žmonių skausmas ir kančia paliečia mus pačius. Mes tampame panašūs į Dievą, kai kiti žmonės mums rūpi taip, kaip rūpi mūsų vaikai. Mes tampame panašūs į Dievą, kai rašydami komentarus internete pagalvojame, ar tokius komentarus galėtume pasakyti savo mamai, tėčiui ar sūnui. Kai gebame pamatyti žmonių pasirinkimų motyvus, neklijuoti etikečių, bet pasigilinti į žmogaus gyvenimą. Kai viską darome ne atmestinai, bet taip, kaip sau. Kai mums rūpi.

Tegul prikelto Kristaus dvasia, tegul mūsų jautrumas kitiems kiekvieną dieną pakelia ir mus, ir kitus, kaip kad matome Viešpaties prisilietime prie pasaulio, Jo Sūnaus meilėje, kad gailestingumas, jautrumas ir meilė yra pati gražiausia jėga, kuri išgydo pasaulį nuo jo žaizdų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt