Naujienų srautas

Nuomonės2016.05.04 08:36

R. Valatka. Kiek mažai žmogui reikia: 11 punktų, ką, be krautuvių, dar boikotuoti

2016.05.04 08:36

Revoliucija niekur nebuvo gerai, bet kartais, kai žmonėms demokratinėje šalyje pasidaro sunku, jie eina protestuoti reikalaudami padidinti algą arba sumažinti mokesčius. Apskritai dažniausiai žmonės ieško, kaip daugiau uždirbti. Atskirai paimtoje Lietuvoje yra kitaip.

Dalis lietuvių taip susitaikė su mažomis algomis, kad pyktį dėl sunkaus gyvenimo sovietiniu papratimu nukreipia į krautuvių kainas. Todėl mūsų estrados žvaigždės ragina mus nuo gegužės 10-osios tris dienas neiti į krautuves, kad krautuvininkai estrados žmonėms sumažintų krevečių ir kalafiorų kainas.

Kas „už“? „Prieš“, „susilaikiusių“, kaip ir įprasta tarp komunistuojančių, nėra. Vis dėlto gegužės 10-ąją, kai prie Nemuno auš jau kitas rytas, negalima apsiriboti tik nėjimu į krautuves. Ko dar neturėtume daryti gegužės 10–13 dienomis?

1. Gegužės 10–13 dienomis kiekvienas į krautuvę neinantis lietuvis turėtų atsisakyti kelionės į Neringą. Palyginti su tuo, ką padarė Neringa, padidindama įvažiavimo mokestį du kartus, prekybos centrams su kalafiorais slėptis po lapais. Kur tai matyta – 20 eurų už automobilį!  

2. Gegužės 10–13 dienomis taip pat reikia neiti į restoranus ir kavines, nevalgyti dienos pietų, nešvęsti gimtadienių, atsisakyti gedulingų pietų ir nebegerti espreso bei kapučino. Kur tai matyta, kad puodelis kavos, ką tik nekainavęs nė euro, jau kainuoja du, o silkė po 9,11 lito, eina po 6 eurus.

3. Nuo antradienio kiekvienas krautuvių boikotuotojas, net vėluodamas į pokalbį dėl darbo, tenevažiuoja taksi. Bet taksi tarsi nepabrango? Nepabrango. Bet juk naftos statinė atpigo tris kartus, o kartu ir degalai, bet ar atpigo taksi? Boikotuojam.

4. Jei gegužės 10-ąją suges jūsų automobilis ar koks nevykėlis bakstelės į šoną, neskambinkite į autoservisą. Boikotuojame, nes juk žinome, kiek ten viskas pabrango litus pakeitus į eurus. Plėšia dabar devynis kailius.

5. Gegužės 10-ąją privalome pamiršti ir turgų. Nes ir turguje ne tik kalafiorai po dvylika. Kur tai matyta? Turgaus prekeiviai seniai jau litus supainiojo su eurais, ir padarė tai su mumis nepasitarę.

6. Boikotas kirpykloms. Daugiau nesikirpsime. Pamirštame manikiūrus ir pedikiūrus, nes juk žinome, kiek kirpėja (manikiūrininkė) paima eurų. Kirpėjos taip pat tai padarė nepasitarusios su mumis.

7. O bankai ar kitaip padarė su mumis nepasitarę? Neiname ir į bankus nuo gegužės 10-osios. Nesinaudojame internetine bankininkyste, o kiekvieną, kuris pasinaudos bankomatu, būtina paprotinti, o gal ir apspjaudyti. Nes bankų paslaugų įkainiai pakilo tiek, kad gėda žmogui pasakyti. Pristigsime pinigų? O kam tų pinigų, jei neiname į krautuves?

8. Net jei gegužės 10-ąją iškris plomba, gels protinį dantį, o žandas sutins kaip futbolo kamuolys, vardan tos Lietuvos neisime ir pas dantistus, kurie įvedus eurą virto plėšikais iš patiltės. Nebetaisom dantų karieso iš principo. Tegu žino.

9. O kaip su laidotuvėmis? Su laidotuvėmis nuo gegužės 10-osios taip pat. Jei kas nors iš jūsų artimųjų leis sau numirti tokiomis svarbiomis tautos kovai už kalafiorą dienomis, nešarvokite jų ir nelaidokite, nes šarvojimo ir laidojimo kainas verslininkai padidino su mumis nepasitarę.

10. Bet svarbiausia – daugiau jokių koncertų. Kas įvedant eurą galėjo pagalvoti, kad šitie muzikantai, net M. Mikutavičius, kurio mėgstamos krevetės pabrango du kartus, šitiek plėš už bilietus į koncertą, o kiek kainuoja dabar CD? O baisiausia, kad jie tai padarė su mumis nepasitarę.

11. Ir į paštą nekelsim nė kojos – pašto paslaugos pabrango net 11 procentų.

O ketvirtą dieną po nėjimo į krautuves, kavines, paštą, prie bankomatų, pas dantistus ir totalaus numirėlių nelaidojimo, iškart suprasime, kad taip gyventi kur kas geriau. Boikotas visą likusį gyvenimą. Ir ateis miškais nušvitimas, kiek mažai žmogui reikia, kai jis niekur neina.

Kaip labai teisingai pirmadienį pasakė mūsų premjeras A. Butkevičius, negalima lyginti 2015-ųjų pirmojo ketvirčio su 2016-ųjų pirmuoju ketvirčiu, bet palyginkime. Taigi ir palyginome.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą